Brak dźwięku w pliku *.mov - Mandriva 2007

Witam na forum!

Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu. Otóż znalazłem się w zwiastuna filmowego zapisanego w formacie QuickTime i w Linuksie Mandriva 2007 przy jego odtwarzaniu nie słyszę dźwięku. Dodać mogę, że problem nie dotyczy wszystkich plików tego typu, które próbuję odtworzyć, lecz jednego z nich. Powodem na pewno nie jest sam plik, ponieważ w Windows XP wszystko działa bez zarzutu. Podejrzewam, że problem tkwi w specyfice tego konkretnego pliku (przypuszczalnie kodeków). Plik ten jest bardzo wysokiej jakości ponieważ czas jego odtwarzania to 2 minuty i 16 sekund a pojemność jaką zajmuje to ponad 156 MB. Nazwa pliku wskazuje, że zakodowany on jest w formacie wysokiej rozdzielczości 1080i.

Czy ktoś mógłby poradzić mi co powinienem uczynić, aby w Linuksie Mandriva 2007 przy odtwarzaniu takiego pliku mógłbym usłyszeć towarzyszący dźwięk?

Z góry dziękuje za pomoc!

// Poprawiłem tytuł wątku.

Kaka’

Podstawowe pytanie- jakiego używasz odtwarzacza? Bez tego ci nie wywróży nikt odpowiedzi. Jeśli używasz czegoś na Gstreamerze, to chyba ci powinno odtworzyć, a jak to nie to, to sprawa mnie przerasta…

Zainstaluj Mplayera i w nim odpal plik.

mov jest o tyle beznadziejne, ze wszystko w nim jest znieksztalcone (albo czegos nie ma - chociazby u ciebie dzwieku). przekonwertuj do avi :wink:

mencoder -oac mp3lame -ovc lavc TWOJ_PLIK_MOV.mov -o to_co_dostaniemy.avi

i juz, odpal wideo w formacie avi.