Brak dźwięku w słowniku multimedialnym IBM 2005 LDOCE1


(Rejment G) #1

Witam,

Na komputerze ASUS K61IC-1AJX-1, System operacyjny Windows 7 Home Premium PL po zainstalowaniu słownika multimedialnego LONGMAN Dictionary of Contemporary English (instalacja płytki z 2005 r. z full opcjami) nie mam dostępnej w Słowniku opcji wymowy słówek przez lektora. Brak jest dźwięku lektora po naciśnięciu "głośniczka" obok słówka lub frazy. Na płytce mam napisane: "Minimum system requirements: Windows 98/NT/ME, Windows 2000, Windows XP, Mac OS 10.2 or higher, Linux

Redhat 9, Mandrake Linux 10/10.1, Suse 9.1, Debian 3.0." Czy to oznacza to, że nie dotyczy to już Windows 7 Home Premium PL? Czy muszę zainstalować jakieś sterwoniki, jeśli tak to jakie i skąd je pobrać. Na komputerze z WIN XP słownik działal poprawnie - był dzwięk lektora. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam,G.


(system) #2

Spróbuj uruchomić jako administrator.


(Rejment G) #3

ale jak uruchomić jako administrator? muszę się do kompa zalogowac na adminie? ja mam ustawiony tylko login dla siebie, skąd mam wziąć admina?


(rgabrysiak) #4

PPM na ikonę programu i z menu wybierz Run as administrator.


(Rejment G) #5

niestety, uruchomienie programu jako administrator też nie pomogło, nadal nie mam dźwięku słowek. Ciekawe, bo jak nagrywam swoją wymowę, to dźwięk nagrany przeze mnie jest, nie ma natomiast dźwięku lektora.