Brak dźwięku w słowniku multimedialnym IBM 2005 LDOCE1

Witam,

Na komputerze ASUS K61IC-1AJX-1, System operacyjny Windows 7 Home Premium PL po zainstalowaniu słownika multimedialnego LONGMAN Dictionary of Contemporary English (instalacja płytki z 2005 r. z full opcjami) nie mam dostępnej w Słowniku opcji wymowy słówek przez lektora. Brak jest dźwięku lektora po naciśnięciu “głośniczka” obok słówka lub frazy. Na płytce mam napisane: "Minimum system requirements: Windows 98/NT/ME, Windows 2000, Windows XP, Mac OS 10.2 or higher, Linux

Redhat 9, Mandrake Linux 10/10.1, Suse 9.1, Debian 3.0." Czy to oznacza to, że nie dotyczy to już Windows 7 Home Premium PL? Czy muszę zainstalować jakieś sterwoniki, jeśli tak to jakie i skąd je pobrać. Na komputerze z WIN XP słownik działal poprawnie - był dzwięk lektora. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam,G.

Spróbuj uruchomić jako administrator.

ale jak uruchomić jako administrator? muszę się do kompa zalogowac na adminie? ja mam ustawiony tylko login dla siebie, skąd mam wziąć admina?

PPM na ikonę programu i z menu wybierz Run as administrator.

niestety, uruchomienie programu jako administrator też nie pomogło, nadal nie mam dźwięku słowek. Ciekawe, bo jak nagrywam swoją wymowę, to dźwięk nagrany przeze mnie jest, nie ma natomiast dźwięku lektora.