Brak dzwieku w sluchawkach na karcie creative x-fi na viscie

Po instalacji visty 64 bitowej i sterowników z płyty oraznawet po ich update sluchawki nie sa wogole wykrywalne jako sprzet. zainstalowalem stery realteka i dzialalo juz ale te od creativa nie dzialaja. Instalowałem z płyty specjalnie do tego przeznaczonej czyli dla visty… Pojawia się komunikjat jak chce np włączyć opcje dzwieku na karcie że nei wykrywa urzadzenia audio i należy je podłączyć. Mam jeszzce xp i tam wszystko pięknie dziala dzwiek jest wspaniały zaś tu głucho…

Dokladniej chodzi o sluchawki fatal1ty .Te stery jakby nie wykrywaja sluchawek jako podlaczone… nie da sie ustawic zrodla dzwieku z panelu przedniego bo rozkrecalem obudowe i podlaczalem panel przedni ktory tez nie reagowal. kazde wejscie nie reaguje na sluchawki…

Sterow ze strony producenta jeszcze nie pobieralem ale nie moge tez znalesc namiarow na odpowienie stery do x64…Sam nie wiem jak to naprawic moge jedynie reinstalowac stery poza tym nic. Mysle ze nie jestem jedynym userem ktory ma podobne problemy, ale jesli chodzi o te sluchawki to jedyny sprzet auio jaki posiadam wiec jesli nie beda dzialac to z dzwieku nici ;/

Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc…

Aha i vista jest bez sp1