Brak dźwięku w Viście

Witam,

mam pewien problem, a mianowicie odkryłem, że m.in w filmach oraz w grach (np. w GTA San Andreas) nie mam dźwięku. Do tej pory wszystko było w porządku. W czym może tkwic problem?

Dodam jeszcze, że niedawno wgrywałem Service Packa, przed jego wgraniem wszystko było w porządku. O co chodzi?

Mało danych. Tylko w filmach i grach nie ma dźwięku? A co z dźwiękami systemowymi, plikami muzycznymi (mp3, wma, wav)? Jaka karta dźwiękowa, czy instalacja najnowszych sterowników do tej karty nie pomaga? (czasami sterowniki pod Vistę, nie są już kompatybilne z Vista SP1) Czy ikona głośnika obok zegarka jest przekreślona? Lub nie ma wychodzącej od niej “fali”? Regulacja głośników też nic nie daje? Pomysły na oczywiste pytania już mi się wyczerpały.

Jeżeli masz kartę dźwiękową zintegrowaną na płycie, spróbuj wywalić od niej sterowniki. A później w menadżerze urządzeń spróbować zaktualizować sterownik(jak się uda zostanie zastąpiony na ten dołączony od MS). U niektórych sterowniki oryginalne nie działają, ale za to te w Viście są ok. Jeżeli komputer ma “swój wiek”, spróbuj tak zrobić może pomoże.

Tak, tylko w niektórych grach nie ma dźwięku. Przykładowo w jednej jest, a w drugiej nie ma. Dźwięki systemowe są. Ikona głośnika nie jest przekreślona, “fala” wychodzi, regulacja głośników też nic nie daje. Karta dźwiękowa nie wiem jaka jest, ale to laptop, więc pewnie jakaś zintegrowana. Co do sterowników, to spróbuje wgrać najnowsze i wtedy zobaczę czy to coś da. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać.

pozdrawiam!

przeinstaluj te gry w których nie masz dzwięku, powinno pomóc.

Popróbuję, ale co zrobić np. z filmami?

Ja nie moge wlaczyc tzw. rejestratora dzwieku mimo ze w laptopie jest zainstalowany mikrofon i wczesniej dzialal.