Brak dźwięku w Win XP mimo zainstalowanych sterowników

witam wszystkich

mam taki problem miałam robionego formata i nie mam dzwięku mimo tego że zainstalowałam sterownik realtek 97, w opcji menadzer urządzeń- sprzęt jest żółty wykrzyknik przy PCI device

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional serwis pack 2

Typ procesora DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)

Nazwa płyty głównej MSI K9N6PGM2-V2 (MS-7309) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 6150SE-430, AMD K10

Karta wideo NVIDIA GeForce 8400 GS (512 MB)

Karta dźwiękowa Realtek ALC888/1200 @ nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controller- i co z tym wszystkim zrobić?

Tytuł zmieniony. Magik.

Zacznijmy od tego ,ze aby mieć dźwięk musisz zainstalować KB888111 (Windows XP SP2) - poprawkę która pozwala na wykrycie przez system operacyjny Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 układu dźwiękowego o standardzie High-Definition. Jeżeli jednak nie chcesz komplikować sobie życia proponuję zainstalować Servis pack 3 dla systemu Windows XP.Wcześniej odinstaluj sterowniki dźwięku i przeczyść rejestr systemowy CCleaner -em… Po instalacji SP 3 restart komputera - instalujesz sterowniki dźwięku ,restart … teraz powinno być już wszystko OK

P.S - czy po formacie instalowałaś sterownik chipsetu ? Tutaj masz Realtek High Definition Audio Driver stery dźwięku do swojej płyty głównej…

a gdzie ja znajdę chipset płyty głównej - ten sterownik :wink:

NVIDIA MCP61 Chipset Drivers - http://www.msi-polska.pl/index.php?func … od_no=1863 … :oops:

Myślenie nie boli.

a to ja wiedziałam ze na tej stronie, już mam ściągnięty tylko chodzi mi gdzie w komputerze jest ten chipset, czy w menagerze urządzeń czy gdzie indziej tak bym chciała wiedzieć na przyszłość :stuck_out_tongue:

a w ogóle wielkie dzięki głos jest już =D>

jeszcze jedno gdzie sprawdzić czy system windows jest 32 bitowy czy 64 czy tu chodzi o magistralę? :wink:

Start - Uruchom - wpisujesz dxdiag ukarze Ci się okno - wystarczy przeczytać … jak dla mnie to masz system 32 bitowy.

http://www.nvidia.pl/object/winxp-257.2 … er-pl.html - tak na marginesie , pod tym linkiem znajdziesz sterowniki do karty graficznej.