Brak dżwięku w Windows 7 wersja 64 bitowa

banyx , identyfikator, który podałeś to jest czytnik kart.Wnioskuje z tego że masz świeżo zainstalowany system i nie instalowałeś żadnych sterowników.Windows 7 właściwie sprawnie wykrywa sprzęt i sam instaluje sterowniki, ale nie zawsze jak widać :wink:

Zainstaluj najpierw Chipset, i teraz próbuj instalować sterownik do dźwięku .Mimo że na stronie Toshiby jest napisane że to sterownik 32bit, po rozpakowaniu widać katalog VISTA64.Gdyby nie dało się go zainstalować normalnie, przez SETUP.EXE , próbuj instalować ‘‘ręcznie’’.Czyli - Menadżer urządzeń i prawym klawiszem klikasz na dżwiękówke(to nie ta, której identyfikator podałeś bo jak wcześniej napisałem jest to czytnik kart, dokładniej Ricoh).Wybież Aktualizuj oprogramowanie… i dalej Przeglądaj mój komputer… i podajesz ścieżkę dostępu do sterownika, czyli katalog gdzie wypakowałeś sterownik i dalej AUDIO :arrow: Vista64.

Alternatywnie możesz spróbować sterownika ze strony Realteka

W każdym razie czytnik kart działa mi normalnie, karta dźwiękowa nie. Przy tych dwóch sprzętach których identyfikatory podałem powyżej jako nazwa jest podane Base System Device i to wszystko. Kompletnie nie mam pojęcia co się skopało, a win7 instalowałem 3 miechy temu i do tej pory działało wszystko ok. A podczas instalacji pakietu sterowników Realteka dla Win7 wyskakuje komunikat: Żaden sterownik nie był obsługiwany przez ten pakiet sterowników. Przy instalacji tych samych sterów dla visty jest tak samo, za to stery dla xp się instalują, za to nie widać kompletnie żadnego efektu. A Kartę dźwiękową Realteka przecież mam zintegrowaną z płytą, działało tyle czasu i nagle się coś spieprzyło i żadnym sposobem dźwięku przywrócić nie mogę. A powyższe ID sprzętu jak już wspomniałem czegokolwiek by nie dotyczyło, dźwięku u mnie brak.

Kwalimirze, jeszcze jakieś pomysły?

To trochę zmienia postać rzeczy, myślałem że masz problem z instalacją sterowników na świeżo postawionym systemie.

Spróbuj tak: usuń sterowniki dźwięku(jeśli jakieś są), przeczyść system Driver Cleaner’em i CCleaner’em.Po restarcie komputera zainstaluj sterowniki, które wcześniej Ci podałem w trybie zgodności z Vistą i uruchom ‘‘jako administrator’’.Gdyby nie pomogło - to samo z sterownikami chipsetu i dopiero teraz sterowniki dźwięku.

Mam problem z dźwiękiem przy win7. Zastanawiam się czy płyta główna jest do wymiany czy może to problem systemu. Mój problem wygląda następująco mam płytę główną Gigabyta GA-790XTA-UD4 oraz kartę graficzną radeon HD 5850. A na tym windows 7 x64 bity. Po zainstalowaniu systemu a także wszystkich najnowszych sterowników(zareówno z gigabyte jak i realtecka) system nie widzi zintegrowanego dźwięku. Mianowicie wykrywa mi tylko sterowniki Realteka od karty graficznej. Everest także nie wykrywa innego dźwięku. Zastanawiam się czy zostało mi coś innego niż pojechać i wymienić płytę główną?

Z góry dzięki

olgierd1987 , sprawdź w biosie czy karta dźwiękowa nie jest wyłączona.Z tym sterownikiem Realteka do karty graficznej to ‘‘coś nie bardzo’’. bo z tego co mi wiadomo firma ta nie produkuje kart graficznych.Twoja płyta jest kompatybilna z W7(przynajmniej tak twierdzi Gigabyte) i na stronie są też sterowniki do systemów 64 bitowych.

okej, ustaliłem że jakimś dziwnym trafem w moim lapku w ogóle nie działa karta dźwiękowa. Nie pojawia się ani w menedżerze urządzeń, ani pod linuksem bootowanym z płyty. Być może padł na płycie głównej jakiś podzespół związany z zasilaniem karty dźwiękowej. Co o tym sądzicie i jak można to rozwiązać?

Pozdrawiam

Dodane 05.01.2010 (Wt) 3:14

Update:

może ktoś z forumowiczów jest w stanie mi powiedzieć z kąd można sprowadzić oryginalną kartę dźwiękową do Toshiby (bo właśnie się dowiedziałem że nie jest to podzespół wlutowany w płytę główną, lecz jedynie połączony z nią). W jaki sposób części do laptopów zamawiają serwisy i czy osoba prywatna również może dany podzespół tak zamówić?

kwalimir , wiem, że powinna być kompatybilna, ściągnąłem już wcześniej stery z ich strony. Wiem też, że realtek nie robi kart graficznych. System czyta kartę graficzną jako cyfrowe urządzenie audio, przynajmniej tak mi to wyjaśnił znajomy?? jak w biosie sprawdzić czy k. dźwiękowa jest włączona?

Tu chodzi raczej o to że karta graficzna może przesyłać dźwięk przez złącze HDMI, o ile się dobrze orientuje nawet gdy takiego nie masz to i tak po instalacji sterownika pojawi się dodatkowe urządzenie audio:

snap20100107083219001.png

Napisz jaką masz płytę to zerknę w instrukcje jak sprawdzić tą kartę dźwiękową.

kwalimir , No i właśnie pojawia się tylko to urządzenie HD Audio. Nic więcej. Instalowałem już sterowniki ze strony producenta, realteka, cd załączonej do płyty, uruchamiałem w trybie awaryjnym i wtedy instalowałem stery. Nic nie pomogło. Chce teraz zainstalować vistę 32bit i na niej spróbować odpalić. Jeżeli nie zadziała na viscie to chyba płyta jest zepsuta, a raczej zintegrowana dźwiękowa, prawda?? nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

Jeżeli sam jej nie wyłączałeś w biosie to na to wygląda.Sterowniki chipsetu płyty zainstalowałeś, bo w takim przypadku może też nie wykryć integry.

Dodane 07.01.2010 (Cz) 16:03

Nie zauważyłem że podałeś wcześniej model płyty.W biosie w zakładce Integrated Peripherals sprawdź czy Onboard Audio Function jest Enabled.

Wszystkie stery chipsetu powgrywane, stery od realteka zmieniane kilkakrotnie:( wgrałem nawet orginalne(ATI) stery grafiki bo radeon 5850 ma stery na grafie realteka(właśnie do obsługi dzwięku HDMI) wgranie Visty 32 nic nie dało, jadę jutro na giełdę i wymieniam płytę. Przestroga na przyszłość, nie składaćkompa w zimie! !!