Brak dźwięku we wbudowanych głośnikach

Mam pewien problem z wbudowanymi głośnikami w laptopie bo nie ma dźwięku gdy odtwarzam cokolwiek ale w słuchawkach jest gdy je podłączę. Dźwięk też się nie pojawia gdy na początku pojawia się logo asusa(tylko w słuchawkach słychać), mikrofon działa jak coś. Próbowałem reinstall karty dźwiękowej i nic nie pomogło ale powoli mam dość bo ten dźwięk z wbudowanych głośników to trzeszczał że aż szlak jasny trafił “_” i głównie na słuchawkach siedzę. Się zastanawiam czy dałoby radę kupić takie głośniczki by korzystał z zasilania usb a normalnie można by było podłączyć do gniazda słuchawkowego i dodatkowo jakoś przyczepić/przykleić te głośniczki na ekranie monitora.

A powiedz mi, jakie masz ustawione domyślne urządzenie do odtwarzania dźwięku. Być może masz ustawione inne urządzenie niż głośniki od laptopa i stąd brak dźwięku. A po podłączeniu słuchawek dźwięk właśnie będzie.

http://puu.sh/3TrO0.jpg no raczej wątpię bo głośniki mam jedne i tylko to ustawione jako domyślne.

ale zauważ że przy włączeniu lapka gdy pojawia mi się logo asusa to nie ma dźwięku a powinien być.

[edit]

mimo że kupiłem sobie głośniki takie do warunków domowy czy tam na małej przestrzeni ale niestety przez 2 miesiące nie mam jak ich użyć bo brat przyjechał do domu a on zawsze zawal mi miejsce na burku nic nie uporządkuje a moje głośniki po prostu gdzieś wyrzuca albo chowa z powrotem do pudełka(sorka za wyżalanie się na forum). Znalazłem też takie głośniki:

Manhattan_Mini_2820-16e9532f.png

czegoś takiego bym potrzebował tylko powiedzmy że trochę inaczej by miały wyglądać. Z wyglądu to powiedzmy że chciałbym mieć 2 takie małe głośniczki które byłyby wielkości jak ta 1/4(może jakieś 3,5cm średnicy na 1 głośnik) części tego głośnika Manhattan_Mini_2820 i na rogach ekranu bym je przyczepił. Jeśli da się coś takiego samemu zrobić pod zasilanie usb to można by było prosić o listę części potrzebnych do zrobienia tego typu głośników. Czasem lubię zrobić coś własnego tylko rodzina mnie tego odzwyczaja bo wolą kupić gotowe rzeczy.