Brak dźwięku [WIN XP] 2 sterowniki

Cześć wam, mam ostatnio taki problem iż nie mam dźwieku na komputerze, znaczy jest to tak że np. jak włącza się windows to nie słyszę tego, ale mam mam dźwięk np. przy minimalizowaniu czegoś i wtedy to słyszę a muzyki i niczego innego już wogóle.

Dodam iż to pojawiło się jakoś samo z siebie ponieważ wracam ze świąt, odpalam kompa i dźwięku nie ma, jestem jedynym jego użytkownikiem.

Komputer mnie chyba nie lubi bo psuje się co miecha i odpierdziela różne figle jak resetowanie się przy np. uruchomieniu CMD, winampa lub gg ;d

Teraz tak, nie wiem skąd się pojawiły jakieś inne sterowniki, a poprzednie jakoś nie wiem jakby znikły.

Poniżej screen z everesta (nie wiem skąd dwie karty dźwiękowe wyczytuje, wcześniej miałem tylko to pierwsze, CMI8738)

everestwx.png

Menadżer urządzeń:

audiov.jpg

Teraz tak, nie wiem dlaczego, raz pokazuje że nie ma żadnego urządzenia audio a raz że jest, może dlatego że te dwa sterowniki się gryzą ze sobą?

audioak.jpg

I tu jeszcze screen z tego niby nowego sterownika co mi zainstalowało:

sterowniky.jpg

Proszę o pomoc i w miarę możliwości o dobre wytłumaczenie co mam zrobić, bo raczej zielony w tym jestem : P

Odinstaluj sterowniki do dźwięku

Sprawdź te sterowniki ftp://europe.asrock.com/drivers/Intel/Audio/C-MEDIA_XP_2K_ME_98(UDA041_build04L).zip

Dodane 01.01.2013 (Wt) 13:48

Jeśli chodzi o tą drugą kartę to sprawdź te sterowniki http://www.instalki.pl/sterowniki/download/Karty_Dzwiekowe/CMedia/C-Media_CMI_Sound_Card_CMI8738.html

Sprawdź do której karty dźwiękowej są podpięte głośniki.

ja mam niby jedną kartę dźwiękową bo innych wejść na głośniki ja tu nie widzę w kompie, co do tych sterów to pobrałem te drugie ale coś nie bardzo ;/

Dodane 01.01.2013 (Wt) 19:31

daje w menadzerze urzadzen ‘odinstaluj’ te pierwsze stery, których wcześniej nie miałem ale po zresetowaniu kompa one automatycznie spowrotem się tam instalują, może to są do karty dźwiękowej jakieś która jest zintegrowana z moją płytą główną ? o ile jest?