Brak dźwięku Win7 (Realtek)

Witam. Zainstalowałem Windows 7 Ultimate (wersja 32-bitowa) i mam problem z kartą dźwiękową. Mój sprzęt to: Płyta główna Gigabyte GA-EP43-S3L wraz z zintegrowaną kartą dźwiękową Realtek. Instalowałem wiele najnowszych sterowników Realteka napisanych pod Windows 7, instalowałem nawet sterowniki pod Win7 ze strony Gigabyte i dźwięku nadal nie ma. Kiedy chce zainstalować Realtek AC’97 podczas instalacji wyskakuje mi błąd: “System Windows nie może zweryfikować wydawcy tego oprogramowania sterownika.” Kiedy klikam na “Zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo to” nic się nie dzieje i po pięciu sekundach znowu to wyskakuje i można tak robić w nieskończoność. W opcjach internetowych w zakładce zaawansowane poodznaczałem dwie opcje, które miały zniweczyć problem jednak dalej ten błąd wyskakiwał. Ściągnąłem ten sterownik z certyfikatem WHQL i nadal to samo. Bardzo proszę o odpowiedź, chciałbym wiedzieć jaki sterownik mam zainstalować aby dźwięk działał prawidłowo.

PS. Kiedy miałem Windows XP problem taki nie występował.

Na GA-EP43-S3L masz układ Realtek ALC888. Odinstaluj poprzednie sterowniki jakie próbowałeś zainstalować. Następnie pobierz i zainstaluj -> KLIK - zrestartuj komputer po instalacji i będziesz miał dźwięk. :slight_smile:

Albo we właściwościach pliku ustaw tryb zgodności z systemem Windows Vista SP2. U mnie zadziałało.