Brak dźwięku Windows 8, Vista

Witam,

Otóż mam problem i nigdzie nie znalazłem jego rozwiązania (pomimo że takie powinno być)

Chodzi o to że z tyłu obudowy poprzez spięcie wywaliło mi wejście od głośników (zielone).

Postanowiłem że podłącze przez Front Panel Audio, po podłączeniu nie miałem żadnego komunikatu na temat podłączenia tego jacka.

Piny w środku mam podłączone prawidłowo na 100%. Wyczytałem na forach że trzeba od ciszyć front panel audio poprzez ikonkę w Realteku,

no fajnie tylko nie mam tej ikonki, w ustawieniach dźwięku zmieniałem domyślne itd, ale bez zmian. Jakieś sugestie ?

Proszę o pomoc.

PS. Myślałem że to wina Windowsa i reset pomoże, nic nie dało formatowanie i instalowanie od nowa, tak więc zainstalowałem Viste na próbę - też nie działa.

PS. Jestem sporym znawcą w sprawie komputerów, ale takiego czegoś jeszcze nie miałem, więc proszę bez banalnych pytań typu “A podłączyłeś jacka w dobre miejsce ?”

Z góry dziękuje.

Skoro “poprzez spięcie wywaliło Ci wejście od głośników” to zapewne uszkodziłeś kartę dźwiękową i Front Panel Audio też nie będzie działać.

:roll:

Rzecz w tym że inne wejścia działają i są bezproblemowo wykrywalne.