Brak dźwięku XP

Siemka . Mam problem z dźwiękiem . Komputer popracuje 30 minut , lecz gdy chcę włączyć jakąś muzykę wyskakuje komunikat “Windows media Player nie może odtworzyć pliku , ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym” . Wszystkie sterowniki są zainstalowane , do karty dźwiękowej , chipsetu . Karta dźwiękowa Realtek High Definition Audio . Płyta główna Gigabyte M61PME , chipset nvidia mcp61 . Dodam iż wszystkie dźwięki systemowe są . Nawet te w gg . Lecz nie mogę gadać przez skype . I jak wchodzę w właściwości “Dźwięki i urządzenia audio” wszystko jest na szaro . Proszę o pomoc :frowning:

Wygląda na to, że jednak problem sterowników. Pobierz i zainstaluj to: http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mb_driver_audio_realtek_azalia.exe

A te stare odinstalować przed instalacją tych z 100 + mb ?

Tak, najlepiej! Pewnie w “Dodaj-usuń programy” znajdziesz pozycję Realteka do odinstalowania. Potem (po restarcie komputera) zainstaluj te, które podałem.

Dobrze tak zrobiłem . Na razie jest dźwięk . Nie chce mi się czekać 15-20 minut aby sprawdzić czy będzie , bo nie mam czasu . Jutro napiszę czy jest wszystko ok :slight_smile: I tak dziękuje za pomoc . :wink:

Dodane 12.03.2013 (Wt) 8:43

Niestety po tym jak wszedłem na skype , pisze , że nie nie udało się wykryć karty dźwiękowej . Teraz nawet muzyka nie gra w windows media player omg … -,-