Brak dźwięku

Witam. Mam problem z dźwiękiem mianowicie posiadam zintegrowaną kartę muzyczną na płycie głównej nForce 650i Ultra w vista wszystko działało super lecz gdy przeniosłem się na XP to instaluje sterowniki z płyty CD wszystko się instaluje ponownie uruchamiam komputer i nic. Komputer tak jakby nie widział sterowników. Próbowałem ściągać nowsze z strony producenta lecz to nic nie daje. Posiadam Windows Vista Home Premium na którym wszystko działało i Windowsa XP SP2 na którym dźwięku nie ma. Co jest tego przyczyną i jak mogę to naprawić?

Pozdrawiam

Kordian

Otwórz płytę i sprawdz czy sterowniki do karty muzycznej dla XP mają instalkę czy plik INF

Oto screen :

2c9412cbf590e2fem.jpg

oto jak sytuacja wygląda w Panelu Sterowania

cfc909b7d537f9c7m.jpg

a tu folder gdzie są zainstalowane sterowniki

0e48de9c64a7c97bm.jpg

Wedz do menedzera urządzen i sprawdz czy masz nieznane audio ,

Sprawdz czy masz kontroler dżwięku , video i gier.

Jeśli masz kontroler i nieznana audio , kiknij prawym klawiszem myszy i zaznacz instaluj sterowniki [wybierasz z dysku i wskaz plik INF od audio dla XP]

Witaj !!

A czy przed instalacją sterowników do dźwięku zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej (chipset’u) ?? Jeśli nie, zrób to teraz i jeszcze raz zainstaluj serowniki do dźwięku. Sprawdź też w BIOS’ie czy zintegrowany dźwięk jest włączony.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Witam. Nie mam żadnego nieznanego urządzenia co widać na poniższym screenie, nie mogę nawet wgrać sterowników, na płycie głównej mam włączony dźwięk przynajmniej tak mi się wydaje (mam włączoną taką opcje jak HD Audio), i wgrywałem sterowniki do płyty głównej już nie wiem co może być przyczyną na innym forum czytałem że mam pożyczyć od kogoś płytę z Windowsem ale nie będę się bawić w pirata i tego nie zrobię.

3cdd262b79b13aaam.jpg

Witaj !!

Faktycznie, super forum… Cóż… :x

Rozumiem, że pojawia się komunikat, że nie można znaleźć odpowiedniego sprzętu ?? Jeśli tak, to karta musi być wyłączona w BIOS’ie. Świadczy o tym zarówno brak nieznanych urządzeń w menadżerze oraz brak karty karty w kontrolerach dźwięku, wideo i gier.

Zostaje więc bardzo obszerne przeszperanie BIOS’u - po jego uruchomieniu instalacja sterowników do płyty głównej (chipsetu), restart, instalacja sterowników do dźwięku, restart i uzupełnienie o najnowszą wersję DirectX.

Powodzenia

Dimatheus

Same sterowniki idzie zainstalować lecz jest tak jak by w ogóle ich nie było, w biose mam włączoną płytę główną zrobiłem dziś rano formatowanie i jeszcze raz wszystko wgrałem i nadal nic :frowning:

Może to trywialne, ale czy głośniki masz podpięte do opdowiedniego gniazda w karcie dźwiękowej ?

witam

a wgrałeś odpowiedni sterownik ?

wgrałem sterownik z płyty CD dołączonej do płyty głównej

lipot

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

Witaj !!

seba86mu

A jakie to ma znaczenie, skoro system w ogóle nie widzi żadnego urządzenia audio ??

lipot

:arrow: Jaką masz płytę główną - podaj producenta i model,

:arrow: Sprawdź jeszcze raz w BIOS’ie czy karta dźwiękowa (jakakolwiek nazwa z wyrażeniam “Audio”) jest włączona (Enabled),

:arrow: Czy instalujesz Windowsa Xp z SP2 ?? Czy instalujesz go z normalnego nośnika, czy zmienianego - np. programem nLite ??

Dzieje się tak, ponieważ system nie widzi żadnego urządzenia audio, do którego mógłby przyporządkować sterowniki.

I zmień temat zgodnie z zaleceniami Moderatora.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Można spróbować przez "Dodaj sprzęt “, jeśli po pszeszukaniu nic nie znajdzie ,zaznacz “urządzenie zostało podłączone” -dalej ,sprawdz czy na liście jest karta dżwiekowa “Realtek” , jeśli nie ma zaznacz “Dodaj nowe urządzenie” -dalej - zaznacz “Zainstaluj sprzęt który wybiorę [zaawansowane]”- dalej - zaznacz “Kontrolery dżwięku , Wideo i gier” - dalej - z listy po lewej stronie zaznacz 'Realtek” - po prawej zaznacz najnowsza wersję i kiknij dalej [sysrem może zarządac płytę XP] mozna też zaznaczyć z dysku [CD od płyty głównej]