Brak dźwięku

Mam problem z dźwiękiem, nie dawno defragmentowałem dysk i zniknął mi dźwięk, brakowało jakiegoś kodeku bo windows media player mi kazał ściągnąć bo muza nie chciała grać. To pobrałem i chodzi, ale np. w gadu jak przyjdzie nowa wiadomość to nic nie słychać, albo jak sie włącza kompa to też nie ma dźwięku startowego. O co w tym chodzi? Prosze o Pomoc! !!

hm, mi dźwięku startowego i końcowego też nie gra… jaką masz kartę dzwiękową? (menedżer urządzeń)

ściągnij K-lite mega codec pack.Zainstaluj.

następnie menu->K-Lite Codec Pack->Tools->_ Codec Tweak Tool _ - zainstaluj i restart. Powinno pomóc.

a masz w ogole glos?muzyka itp. masz plyte ze sterownikami do karty dzwiekowej?a co do WMP nie dotykaj tego jesli nie masz oryginalnego windowsa…program jest bardzo ubogi jesli chodzi o kodeki,otdtwarzanie filmow i muzyki,sciagnij sobie winampa

Karta dźwiękowa Realtek ALC888/S/T @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

muza chodzi ale też był problem. Musiałem ściągnąć kodek który WMP mi poszukał

mam K-Lite Codec Pack 3.5.7 full

więc to zainstaluj jeszcze _ Codec Tweak Tool _

Możliwe, że sprawcą problemu jest sterownik karty. Zainstaluj nowszy/starszy model sterownika (trzeba poszukać w Google).

Hurra! To już mój dwusetny post!

nie można chyba dwóch kodeków instalować??

można! kodeki ze sobą nie kolidują!

a dźwięk systemowy może sie gdzieś wyłączył?

panel sterowania -> dźwięki i urządzenia audio -> dźwięki

no i tam jak mam schemat dźwiękowy to nic nie mam

No to prw. mamy sprawcę! No to kliknij na to puste pole i wybierz “Domyślne dla Windows” i powinny być dźwięki systemowe!

tylko że nie ma;]

a np w panel sterowania -> dźwięki i urządzenia audio -> głos to odtwarzanie głosu też nie mam nic ustawione??

to wybierz coś powinno działać

tylko jak wybiore i nacisne zastosuj i ok to mi i tak nie zapisuje i znowu nic nie ma.

dzięki za pomoc. Już sobie poradziłem, odinstalowałem K-Lite Codec Pack 3.5.7 full, przeczyściłem windowsa i zainstalowałem od nowa kodeki i wszystko chodzi. Dzięki za chęć pomocy :stuck_out_tongue: