Brak dzwieku

(Baranina101) #1

mam problem, wymieniono mi plyte glowna na ABIT AS8 i w serwisie powiedziano zeby sformatowac system a jak nie pomoze to sciagnac sterowniki do plyty glownej. Tylko jakie sterowniki? plyta jak podalem ABIT AS8 procesor Pentium 4 2.80GHz i win xp, ktos moze cos poradzic jakie sterowniki jezeli to w ogole o sterownik chodzi(mozliwe ze moj ojciec zle uslyszal)?

(slawex1983) #2

Układ dźwiękowy tej płyty to Realtek ALC658. Tutaj masz link: http://www.download.net.pl/c205/Realtek/

Możliwe też, że przed instalacją sterowników potrzebne będzie MS WindowsXP HDA Driver kb888111xpsp2.

(Monczkin) #3

Od czego masz dział Hardware...? Nazwij temat konkretnie i popraw błędy. Na forum używamy polskiej pisowni. Przeczytaj regulamin i zasady pisania na forum.

(Baranina101) #4

Zainstalowałem podane sterowniki i aktualizacje a dźwięku nadal nie ma. Zmiana jest tak ze gdy odpalam "przykładową muzykę" to media player tak jakby odtwarzał kawałek(czas leci, wcześniej wyskakiwał błąd).

Na tej karcie muzycznej(podejrzewam ze to to bo widniej logo relateka) jest napisane:

"RTL 8100C

43312Q1

451 Made in..." jeżeli to coś komuś mówi

(slawex1983) #5

RTL 8100C - to układ sieciowy. Na dźwiękowym będzie pisało ALC 658. Wejdź do menadżera zadań i zaktualizuj sterownik przy wszystkich urządzeniach z żółtym wykrzyknikiem.

(Baranina101) #6

nie ma żadnych wykrzykników, sa tylko te sterowniki relatek.