Brak dźwięku

Tak jak w temacie. Próbowałem już przeinstalować sterowniki.

jaką masz kartę dźwiękową i jaką płytę główną?

Płyta to chyba Epox 5P945-J a karta to zintegrowana sterowniki są realtek dokładnie niewiem. Tak sie czasem robi ale niekiedy albo przeinstaluje sterowniki i działa albo samo zacznie. Jak bym zrobił formata to by działało ale format to tak średnio

Temat :

viewtopic.php?f=19&t=242661

Zainstaluj sterowniki z płytki, najnowsze ze strony producenta lub jeżeli będą odpowiednie to Realtek R1.94.

/ najnowsze R1.95 powodują u mnie problemy /.

Prawdopodobnie brak KB888111.

Jak chce zainstalować R1.94 to pisze żaden sterownik nie był obsługiwany przez ten pakiet sterowników. A tego KB888111 nie moge znaleźć. Wcześniej miałem realtek R1.74

http://download.boulder.ibm.com/ibmdl/p … 1xp2pl.exe

I tak nie działa niewiem sterowniki instalowałem różne i nie działa. Wczoraj wszystko było dobrze a dzisiaj rano włączyłem kompa i już nie działa

W dniu 18.06.2008 , o godzinie 13:55 został dopisany post przez trol817

Dobra pieprzyć to przeinstaluje windowsa i bedzie w pyte bo już nie mam nerwów do tego złomu

@trol817 : za błachy powód do przeinstalowania Windowsa a po drugie jeżeli przeinstalujesz to może być to samo.

Zainstaluj AIDĘ32 lub EVEREST Home Edition i podaj szczegółowe dane.

/ o tych programach piszę w tematach /.

Dodatkowo często sprawdzaj :

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń czy nie ma wykrzyknika

lub znaku zapytania jak jest to włóż płytkę do napędu CD ze sterownikami od komputera i w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki / Aktualizuj sterownik… lub Właściwości - Aktualizuj sterownik…

/ możesz spróbować bez płytki /.

Może musisz zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej - również w tematach.

Może być również wina kodeków :

viewtopic.php?f=2&t=242429

Czyść komputer po każdej deinstalacji sterowników i innych programów chociaż CCleanerem

  • zainstaluj biblioteki DirectX w tematach.

Dobierz odpowiednie sterowniki.

Najpierw sprawdż ustawienia głośności bo może wystarczyć kliknięcie myszką.

Przeczytaj wszystko nie śpiesz się i nie denerwuj.

Powodzenia.

Windowsa przinstalowałem i jest to samo. Mam everesta i jakie dane mam podać bo tam jest tego dużo. W menedżerze urządzeń nie ma znaków zapytania ani wykrzykników. Sterowników do dźwięku nie miałem z kompem tylko ściągłem z neta zawsze je instalowałem i działały. Spróbuje jeszcze z tymi kodekami. Ale tak sie już nie pierwszy raz robi że wyłącze kompa i później nie działa. Powiedz dokładniej co mam podać z everesta.

W dniu 18.06.2008 , o godzinie 18:02 został dopisany post przez trol817

Wyłączyłem kompa włączyłem za godzine i wszystko jest ok. Od czego to może być?

Everest>multimedia>dźwięk PCI/PnP

i podaj nazwę :slight_smile:

ściągnij Everest Ultimate Edition

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330