Brak dzwięku

Otóż tak mam problem ostatnio coś mi sie popsuło i nie mam dzwięku w swiom laptopie, a w prawym dolnym rogu pojawił sie czerwony przekreślony znaczek i gdy najeżdżam kursorem to pojawia sie napis Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio. Próbowalem instalować nowe sterownik ale to nic nie daje,próbowałem też przywracać system ale tez bez skutku.Nie wiem moze cos źle robie, gdy wchodze w menadzera zadan i klikam w kontlorery dzwięku, wideo i gier i wyskakuje mi SoundMAX Integrated Digital HD Audio jak sie nie myle to nazwa karty dzwiekowej i wchodze w to i jest napisane To urządzenie działa poprawnie. ja juz nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.Laptop to Toshiba Satelite L40 13G Windows Vista Home Premium…Proszę o pomoc!!

Poniżej łącze do aktualnego sterownika:

http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil … 131547.zip

Pobierz go, odinstaluj obecny, uruchom system ponownie, zainstaluj nowy (wcześniej musisz wypakować go z pobranego archiwum).

Ponownie uruchom system.

Ja też tak miałam.Zainstalowałam sterowniki z oryginalnej płyty od laptopa i dalej dźwięk mi nie działał. Zainstalowałam od nowa windowsa i działa :lol:

Być może dlatego, że te dołączone na płycie były zbyt stare i nie uwzględniały istnienia SP1 dla Visty.

Warto sprawdzić najnowszye ze strony producenta, które podałem, zanim zostanie podjęta próba instalacji od nowa całego systemu.

Zrobiłem jak pisałes no i wreszcie działa :lol: :lol: dzieki za pomoc!!