Brak dżwięku

Nie jestem pewny czy mam wszystkie sterowniki bo nie mam dzwięku. Otóż Kontroler multimediów audio jest pokazany jako zółty znak zapytania. Chciałem go zainstalowac ale nic ! Mam jeszcze problem z urządzeniem MIDI zgodne z MPU-401 tam też jest znak zapytania i pisze coś takiego:

To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć. (Kod 12)

Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie.

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8VT800 v1

ID płyty głównej 09/23/2004-K8T800-8237-6A7L0G04C-00

Mikroukład płyty głównej K8T800

Nazwa firmy Gigabyte Technology Co., Ltd.

Jakie stery mam zainstalować albo co zrobić ??

Zainstaluj:

chipset

Kartę dźwiękową

Zainstalowałem i dalej to samo :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Spróbuj w menedżerze urządzeń odinstalować to urządzenie ze znakiem zapytania, po czym uruchom ponownie komputer. System powinien je na nowo zainstalować. Jak nie pomoże to w biosie załaduj ustawienia zoptymalizowane.

A jak wejsc do tego biosa i jak je zaladowac te ustawienia ?

Do Biosu wchodzisz klawiszem DEL lub F2 przy starcie komputera (Na dole ekranu będzie napis Press DEL to Enter Setup). W biosie wybierz Load Optimized Defaults, potwierdź wczytanie zmian (klawisz Y) i zapisz je klawiszem F10.

Zrobiłem tak i dalej nic :frowning: :frowning: Teraz jak włączam komputer to normalnie wyskakuje okienko z danymi a potem coś że moge nacisnąć TAB i po chwili znika i normalnie sie włącza dalej bez głosu :frowning:

to zapewne wejście do Biosu kontrolera RAID itp.

Spróbuj w Biosie wyłączyć niepotrzebne urządzenia (w Integrated Peripherals), aby zwolnić parę przerwań IRQ. Potem w menedżerze urządzeń ponownie usuń to wadliwe i zobacz, czy konflikt nadal będzie występował.

Pogrzebałem w tym Integraphet i Włączyłem MIDI port adress i miałem do wyboru 300 lub 330 więc zaznaczyłem 300. więc MIDI-MPU 401 już mi chodzi i używa zasób IRQ10. Jak chciałem włączyć Regulacje głośności. Start>Wszystkie programy> Akcesoria>Rozrywka>Regulacja głośności to mi sie wyświetliło że musze zainstalować jakieś urządzenia miksujące. Skąd je ściągnąć ?

W menedżerze urządzeń powinien pojawić się znak zapytania, wybierz aktualizuj. System powinien zainstalować to z pobranych sterowników do dźwięku.

No teraz z tym MPU-401 już nie ma problemów tylko mi znikło sterowniki kontrolera audio ;/;/

A może to problem windows ?? bo mam service pack 2 ?? Czy to nie ma znaczenia ??

W menedżerze urządzeń, z menu widok->wybierz Pokaż ukryte urządzenia. Zobacz, czy teraz gdzieś jest widoczny kontroler audio (zobacz także w sekcji niezgodnych urządzeń z Plug & Play).