Brak dźwięku

Zrobiłam formata dysku C i teraz mi dźwięk nie działa, tak czytając tu na forum domyślam się, że nie mam jakichś sterowników, tylko że ja nie mam pojęcia jakie tu muszą być. Bardzo proszę o pomoc, co mam zrobić by dźwięk był?

niue ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:

  • Nazwa płyty głównej

  • Mikroukład płyty głównej

  • Multimedia

Na CD od płyty głównej masz sterowniki dźwięku, wkładasz do napędu odszukujesz na niej sterownik audio , instalujesz i gra. Jak nie masz cd płyty to zainstaluj z db everesta i sprawdź jaką masz kartę dźwiękową, potem google i znajdziesz.

Jeżeli zrobiłaś prawdziwego formata to wróżę Tobie świetlaną przyszłość informatyka i niedługo będziesz wszystkim pomagać na forum dobreprogramy. :slight_smile:

Wracając do tematu to po formacie instalujesz wg. n/w kolejności :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - CHIPSET.

  2. sterowniki do karty dżwiękowej i graficznej.

  3. DirectX 9.0c : viewtopic.php?f=7&t=213229

Najpierw napisz jaki masz system, płytę główną, kartę dżwiękową i graficzną.

Może masz sterowniki na płytce CD załączonej wraz z komputerem ??

Jeżeli nic nie wiesz na temat swojego komputera to wszystko możesz odczytać instalując jeden z n/w programów :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ation+3.93

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

Wszystko odczytasz w Komputer -> Podsumowanie a jeżeli nie wiesz co podać to daj screena np. na fotosika, wrzutę itp. itd.

  • ja albo ktoś inny wyszuka odpowiednie sterowniki.

Nazwa płyty głównej: MSI PM8M2-V (MS-7071)

Mikroukład płyty głównej: VIA P4M800

Multimedia- Karta dźwiękowa C-Media CMI8738/ C3DX Audio Device

Już się cieszę, że znalazł się chętny do pomocy, dziękuję :slight_smile:

niue , zainstaluj najpierw chipset, potem dźwięk i jeżeli używasz zintegrowanej karty graficznej to jeszcze to: KLIK.

Dokładnie tak jak napisał @cosik_ktosik i na końcu koniecznie DirectX.

Zrobiłam tak jak doradziliście ale nadal coś nie pyka, nie ma dźwięku… Jak włączam jakiś plik muzyczny to poazkuje się “Sprzet audio nie jest dostępny lub nie odpowiada” i to tak za każdym razem a zainstalowałam te sterwoniki takie, jak podaliśćie :frowning:

Po każdej instalacji powinien być restart komputera - zrestartuj komputer.

Sprawdż ustawienia w Start -> Panel sterowania -> Dżwięki i urządzenia audio oraz czy masz wpisaną w Audio i Głos -> Urządzenia domyślne kartę dżwiękową.

Sprawdż dodatkowo w Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń czy nie ma wykrzykników lub znaków zapytania - jak są to PPM / prawym przyciskiem myszy / w tym miejscu - Aktualizuj sterownik…

Jejku ! działa! Dziękuję bardzo!