Brak Dzwięku


(Orzełek1945) #1

Witam mam problem z dźwiękiem.Przeinstalowałem Swojego Laptopa (Satellite L-300-11l system unit) z Windows Vista na XP wszystkie sterowniki dały się eleganco zainstalować ale nie dźwięk.Moja karta dzwiękowa to Realtek ALC268 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller próbowałem już chyba wszystkiego zainstalowałem łatke KB888111 i dalej nic w menadżerze urządzeń mam tylko jeden znak zapytania a mianowicie RTL8187b_WLAN_ADAPTER no ale to chyba nie ma nic wspólnego z dzwiękiem.Proszę o szybką odpowiedz z góry dziękuje.Pozdrawiam.


(system) #2

Panel sterowania --> Dźwięki, mowa i urządzenia audio --> Dźwięki i urządzenia audio --> przejście z zakładki Głośność na Audio i odtwarzanie dźwięku i nagrywanie dźwięku ustaw domyślnie potem ok i powonno działać :smiley:


(Orzełek1945) #3

:confused: tam pisze mi Brak urządzeń audio i wszystko jest nas szaro i nic nie można kliknąć ;(


(kamil_w) #4

Tośki z tego co wiem nie dostarczają sterowników do XP jeśli laptop jest pod Vistę. Instalowanie sterowników pod XP w Tośkach to prawdziwa ruletka - zadziała albo nie. Z tego względu bardzo cenię HP, bo dostarcza wszystkich sterowników, które mogą się przydać użytkownikom.

Sam przez jakiś czas szukałem sterowników do laptopa siostry, ale nie znalazłem. Ona ma Toshibę L40 albo R40 czy coś w tym stylu.


(XMan) #5

Zainstaluj UAA :

http://www.gigabyte.pl/download/mb/driver/74/

Po rozpakowaniu pliku MSHDQFE -> Win2K_XP wyszukaj ASetup - kliknij dwa razy i zrestartuj komputer.

Zainstaluj sterowniki Realtek R2.03 :

http://www.sterowniki.net.pl/koment.php ... 8cf2bd5289

Zainstaluj DirectX 9.0c : viewtopic.php?f=7&t=213229

Tematy :

viewtopic.php?f=2&t=306915

viewtopic.php?f=2&t=301073


(Orzełek1945) #6

Zrobiłem to wszystko ale dzwięku dalej nie ma ;/.I dopowiem jeszcze że nie widać karty w menadżerze urządzeń :evil: i dopiero co zauważyłem ale jest jeszcze taki wykrzyknik żółty przy PCI device.

-- Dodane 01.02.2009 (N) 23:16 --

OO kurde okazało się że to jest przyczyną braku dzwięku dałem aktualizuj sterownik i błąd sam się rozwiązał.Ale ze mnie matoł :-D.Mimo wszystko dziękuje wszystkim za pomoc =D> .Pozdrawiam.


(Filipsongo) #7

Witam. Posiadam tego samego laptopa co Pan. Również chciałbym zainstalować xp ale nie posiadam sterowników. mógłby mi je Pan podesłać jakoś, SZukałem na stronie toshiby ale nie bardzo wiem co ściągnąć. Proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam. filipsongo@wp.pl

-- Dodane 02.04.2009 (Cz) 17:14 --

Orzełek1945 , Witam. Posiadam tego samego laptopa co Pan. Również chciałbym zainstalować xp ale nie posiadam sterowników. mógłby mi je Pan podesłać jakoś, SZukałem na stronie toshiby ale nie bardzo wiem co ściągnąć. Proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam. filipsongo@wp.pl


(Seba86mu) #8

filip_zuch , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj Microsoft UAA Bus Driver KB888111.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

W razie problemów z instalacją sterownika do karty dźwiękowej przeczytaj -> ten artykuł.


(Filipsongo) #9

Czy to napewno wszystkie sterowniki niezbędne do instalacji xp? wydaje się ich troche mało.


(Seba86mu) #10

filip_zuch , założyłeś swój wątek w temacie "Brak dźwięku", więc podałem sterowniki do chipsetu płyty głównej i karty dźwiękowej, bo myślałem, że o dźwięk Ci chodzi.

-> karta graficzna

-> karta sieciowa LAN

-> wireless LAN

-> touchpad

-> kamerka

Nie wiem, jakie dodatkowe bajery posiada Twój laptop.