Brak dźwięku

Podłączę się pod ten temat, bo objawy mam takie same, a żadna z podanych tu podpowiedzi nie przyniosła poprawy. Pomagam komuś i mam identyczny problem z kartą dźwiękową.

Jedyna praktycznie różnica to, że jest to płyta Gigabyta.

Karta działa dobrze w innym komputerze.

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ??

terr , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

Jaki system operacyjny ?

Nazwa płyty głównej: GA-7VA. Szczegóły:

http://wklejto.pl/30250

Mikroukład płyty głównej: VIA VT8377 Apollo KT400. Szczegóły:

http://wklejto.pl/30251

Karta dźwiękowa: SB0220. Szczegóły:

http://wklejto.pl/30252

Sprawdziłem jeszcze nagrywanie mikrofonem. Oczywiście brak dźwięku przy odtwarzaniu, ale na innym komputerze to nagranie słychać jak najbardziej. Czyli mikrofon działa…

Makabra… :frowning: :?

terr , na przyszłość nie podpinaj się pod istniejące tematy - jeżeli masz problem, załóż własny temat.

Wydzielono.

Jeśli udzielasz rady podawaj bardziej konkretne informacje.

OT --> Kosz

terr , z tego co widzę, to masz dwie karty dźwiękowe.

Najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej (dla zintegrowanego układu dźwiękowego).

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej (dla karty SB Live!).

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Teraz w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku”

możesz wybierać, która aktualnie ma być aktywna karta dźwiękowa.

Wszystko OK. Ale ten sterownik do karty SB nie wykrywa jej. Zintegrowana karta działa tak na nowym, jak i działała na starym sterowniku.

Na oryginalnym sterowniku do SB działał mikrofon, ale nie dawała dźwięku. Nowy sterownik nie daje się zainstalować, bo jej po prostu nie rozpoznaje. To mi wygląda, że coś jest nie tak na zetknięciu płyty głównej z kartą SB.

Zaczynam już kombinować, że to może jakiś konflikt sprzętowy. Chociaż w menedżerze urządzeń jest niby wszystko w porządku… Przepięte do innej płyty głównej dysk twardy z tego kompa razem z kartą działają jak najbardziej OK.

Tu, na płycie Gigabyta się musi coś gryźć, ale już nie mam pomysłu co ](*,)

terr , wyciągnij kartę dźwiękową z portu PCI i włóż ją z powrotem.

Jeżeli masz możliwość, o wsadź ją do innego portu.

Czy na oryginalnym sterowniku karta nie działa nawet, gdy jest wybrana w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” ?

Pamiętaj, aby podłączyć głośniki właśnie do tej karty, która jest aktualnie wybrana w Panelu sterowania.

Wyjmowałem i wkładałem ją już X razy. Na oryginalnym sterowniku nie działała nawet wtedy, gdy wszędzie była ustawiona domyślnie jako główna. To znaczy jak już wspominałem dźwięku nie dawała, bo mikrofon jako taki nagrywał. Sprawdzałem ją przy wyłączonej i włączonej w BIOS-ie karcie zintegrowanej. Reinstalacja systemu też była. Głośniki podłączone tak jak piszesz.

Była też w innym porcie PCI i było to samo. Ale zostały jeszcze dwa gniazda PCI. Sprawdzę je i zobaczę, ale szczerze mówiąc to powoli już głupieje… :expressionless:

Dodane 01.04.2009 (Śr) 19:31

W pozostałych gniazdach PCI tak samo. Zamiast tej karty SB0220 wpięta SB0100 i wynik identyczny.