Brak dźwięku

Witam. Na wstępię chcę powiedzieć, że wiem, że były już takie tematy, lecz rozwiązania w nich zawarte niezbyt mi pomogły.

A więc tak - Mam Windowsa XP, 2 dni temu ściągnąłem skype, aby pogadać z kumplami, lecz mikrofon mi nie działał ( na ventrillo itp działał normalnie) więc zacząłem coś grzebać w ustawieniach pierw skype, później w jakimś HD Adeck, później jeszcze gdzieś w ustawieniach głównych kompa i doszło do tego, że miałem dźwięk tylko w skype, przy wyłączaniu i włączaniu kompa oraz w tym programie HD Adeck podczas testu głośników był dźwięk, obecnie tylko podczas tego testowania. Skype już usunąłem bo byłem nieźle wpieniony. Pousuwałem wszystkie sterowniki(tak mi się przynajmniej wydaje), poszukałem na googlach sterowników do mojej karty dźwiękowej (intel 82801gb ich7), ściągnąłem - zainstalowałem, podczas instalacji oczywiście zresetowałem komputer, lecz po restarcie żadne okienko instalacyjne już nie wyskakuje. Realtek jako tako się zainstalował, tylko sęk w tym, że nie mogę włączyć SoundMana, żeby coś pokombinować z tymi ustawieniami. Jedyne, co mogłem włączyć to equalizer. No i tak pare razy pousuwałem tego realteka i instalowałem na nowo, później zainstalowałem Realtek AC97 - również brak efektów. Od razu mówię - WSZYSTKO MAM DOBRZE PODŁĄCZONE!

Screeny :

http://img89.imageshack.us/img89/1930/dzwieki.jpg

http://img139.imageshack.us/img139/1017/menedzer.jpg

reeoN , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Zainstaluj najnowsze sterowniki Realtek HD http://www.softmania.pl/program-1351-re … ver.html#m oraz najnowszy DirectX 2010 http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

Jeśli nie masz dodatku SP3 to pobierz samą aktualizację KB888111 która jest wymagana do poprawnej obsługi kart dźwiękowych Realtek HD w systemie Windows XP.

No a więc - usunąłem stary realtek, zainstalowalem tego directxa, następnie ten ster, który podałeś, zresetowałem kompa, zaktualizowałem to k888111~~ i dźwięku jak nie było tak nie ma. Znowu, gdy włączam SoundMan.exe nic się nie dzieję, pojawia się on tylko w procesach…

A sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowałeś?

Nie. Komputer był kupowany w te wakacje więc wszystko powinno być raczej zainstalowane, aczkolwiek nawet nie wiem co to są w ogóle sterowniki do chipsetu płyty głównej, w tym temacie jestem zielony xP.

Podaj nazwę płyty głównej

P5KPL-AM IN/ROEM/SI jeśli się nie mylę.

Tu masz najnowsze sterowniki do chipsetu płyty głównej http://www.softmania.pl/program-261-int … ity.html#m

Zainstaluj je, zrestartuj komputer i sprawdź czy masz dźwięk.

reeoN , zainstaluj kolejno:

chipset:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/u … taWin7.zip

dzwięk:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/a … taWin7.zip

Dzięki wielkie, po zainstalowaniu samego chipsetu od nico19 dźwięku nie było, a po zainstalowaniu dźwięku od djkamil~~ wszystko śmiga :wink: