Brak dźwięku ;(

w panelu sterowania w “dodaj lub usun programy” niechcaco odinstalowalam cos i nie pamietam nazwy. od tamtego czasu nie dziala dzwiek a przy uruchamianiu kompa wyskakuje powiadomienie “znaleziono nowy sprzet: kontroler multimediów audio” potem wyskakuje okno czy chce aby komp mi wyszkul oprogramowanie, klikam na tak ale nic nie znajduje… i dzwieku ni ma :cry: wychodzi wiec na to ze to co usunelam bylo tym oprogramowaniem sprawiajacym ze dzwiek normalnie dzialal. jak ja mam to naprawic teraz? :cry:

Wrzuć płytę ze sterownikami do karty dźwiękowej i je instalnij.

Ot wszystko co powinieneś w tej chwili zrobić :slight_smile:

to by bylo za proste, ja nie mam zadnej plyty ze sterownikami :cry:

Złączono Posta : 25.08.2006 (Pią) 12:45

p.s. chyba raczej “powinnaś” :stuck_out_tongue:

komputer na bazarze kupiłaś? Masz z pewnością. Oblukaj tak za pewne z nazwą Motherboard lub Main Board. Zobacz

nom powinnaś :slight_smile:

Nie dostałaś nic przy zakupie komputera?

Jaką masz kartę dźwiękową?

Miałem podobny problem .Wejdż na stronę producenta karty i zobacz jakie sterowniki są do pobrania.Jeśli masz zintegrowaną z płytą główną to wejdż na stronę producenta płyty.

przeszukałam wszystkie pudla po laptopie i zadnej plyty ze sterownikami nie ma :cry:

powiedz mi gdzie moge to sprawdzic, zanim sama do tego dojde troche pewnie czasu minie :frowning:

Jeśli chcesz sprawdzić jaką masz kartę graficzną wchodzisz w PAnel sterowania -> system-> szprzęt -> menedżer urządzeń -> kontrolery dźwięku, wideo i gier - i tam powinna być nazwa karty dźwiękowej :stuck_out_tongue:

jakby miała ją zainstalowaną :mrgreen:

no ja tu widze tylko to:

beztytuusz4.png

buuuuuuuuu :cry: znaczy ze sie nic nie da zrobic?

Mam taki sam problem tylko ze próbowałem juz CHYBA wszystkiego 8). Próbowałem przeinstalować sterowniki ale zawsze przy ich instalowaniu wyskakiwał błąd :evil: :evil: (nie pamiętam jaki) I zawsze sie kończyło niepowodzeniem. :frowning:

Chodzi o dźwiękową.

Rodzaj karty dźwiękowej sprawdzisz programem everest (jest na vortalu).

Jeśli masz laptopa to powinnaś mieć płytę product recovery - na niej są sterowniki tylko trzeba instalować całego wina od nowa lub uaktualniać a to troszkę czasu zajmuje ;]

Problem jest zawsze tam (w tym przypadku) gdzie jest wykrzyknik

P.S Mam windows 98

poszukaj w internecie producenta i szukaj karty

no nie gadaj ;] ja nie pytam gdzie jest problem, ja sie pytam jak go rozwiazac…

zainstalowalam everesta, weszlam na ikone “multimedia” tam sa dwie ikony “dzwiek windows” kiedy na niego klikam nic sie nie pokazuje i druga “dzwiek PCI / PnP” jak na nia wchodze pokazuje mi sie: Opis urządzenia: SiS 7012 Audio Device. co to w ogole jest ?

producenta laptopa tak? ok poszukam dzieki

To jest właśnie Twoja karta dźwiękowa ;]

Właśnie szukam sterowników ale coś ciężko idzie :frowning:

Co to za laptop: podaj producenta i model.

znalazlam cos:

http://support.acer-euro.com/drivers/no … _2310.html

tu sa linki do mojego modelu lapa…

ten link : Realtek Audio Driver 5.10.0.5790

wydaje sie znajomy, myslicie ze to jest sterownik ktory jest mi potrzebny zeby dzwiek zaczal dzialac? i czy to w ogole jest sterownik? :stuck_out_tongue:

Czy zacznie działać to się okaze.

Ściągnij, zianstaluj, potestuj.

Powinno działać :slight_smile:

ha! :smiley: działa

dzieki wam, jestescie wielcy :* :*