Brak efektów Aero

(Polowy123) #1

Mam problem. Kupiłem ostatnio karte ATI Radeon HD 5450. Zaistalowałem windows 7 i nie mam efektów Aero. Zainstalowałem sterowniki, lecz mam jeszczcze do zaistalowania cztery sterowniki od złącza PCI-E:

nForce4 PCI-Express Root Port

nForce4 PCI-Express Root Port

Standardowy port gówny PCI Experss

Standardowy port gówny PCI Experss.

Myślę, że problem może tkwić w tych sterownikach lecz ich nie można zainstalować. Wyskakuje okienko z informacją, że jest juz zainstalowana najnowasza wersja tego oprogramowania.

Co mam robić? Proszę o pomoc.

Moja płyta główna:

MSI k9n4 Ultra

Procesor:

AMD Athlon 64 x2 3600+

(rgabrysiak) #2

Skorzystaj z nowości Windows 7 czyli Troubleshooting Platform:

W menu start wpisz "Troubleshooting"

W uruchomionym oknie przejdź do Appearance and Personalization a następnie Aero uruchomione narzędzie sprawdzi co jest problemem braku Aero.

(Polowy123) #3

Zrobiłem tak jak mi kazałeś, lecz wyskakuje powiadomienie że żadne elementy nie pasują do kryteriów wyszukiwania. Sterowniki jeszcze raz wgrałem lecz nic się nie zmieniło.

Teraz jeszcze zauważyłem, że w folderze Komuter widnieje obok nagrywarki DVD stacja dyskietek, której nie mam. Próbowałem wyłączyć i odinstalować to w menedżerze plików, ale po restarcie komutera znów jest to widoczne. Co mam zrobić by wszystko było w porządku?

(michel666pl) #4

U mnie raz Aero było, raz nie było podczas uruchamiania, a po załadowaniu systemu byłem informowany że znaleziono nowe urządzenie PCI (tak wyglądało u mnie). Pomogło ponowne zainstalowanie sterowników od dźwięku, chociaż pozornie dźwięk nie ma nic wspólnego z Aero, a dodatkowo działał bez zarzutu.

(Seba15) #5

Menadżer urządzeń i ręcznie zainstalować. Wyszukać odpowiedni z dysku. Nie wierze, że nie da się zainstalować. A sterowniki do chipsetu są zainstalowane??? Bo z tego co napisałeś to raczej nie.

(Polowy123) #6

niestety ponowne wgranie sterowników nic nie pomogło... :frowning:

Tunczyk1, przez menedżer urządzeń również nie można zainstalować tych 4. sterowników :frowning:

(Łukash) #7

Dawos , zmierzyłeś wydajność komputera, po uzyskaniu odpowiedniego wyniku Aero Glass powinno samo się włączyć.Ew Personalizuj>Kolor i wygląd okien >Otwórz właściwość wyglądu klasycznego, aby uzyskać więcej opcji>Aero jest ustawione?(opis z visty na 7 powinno być podobnie)

(Polowy123) #8

Właśnie przeinstalowałem system i wgrałem od nowa sterowniki. Nadal nie mogę wgrać 4. sterów o których wspominałem na początku. Jutro sprawdze sposób Łukasha. Próbowałem równierz znaleźć nowsze sterowniki, lecz wszystkie które znalazłem działają najdalej pod windows xp.

(Soren) #9

Porada Łukasha powinna pomóc.

Mi na tej zasadzie od kiedy pamiętam załączało się aero (najpierw instalacja sterowników, potem pomiar wydajności i dopiero automatyczne uruchomienie aero).

(Polowy123) #10

Niestety nic to niepomogło. Sprawdziłem to na viście i mam ten sam problem - brak efektów Aero. Nawet na viście nie można zainstalować tych sterów od PCI-E (w menedżerze urządzeń oczywiście). Gdy chcę obejrzeć film wyskakuje komunikat, że brak zaistalowanego zgodnego sterownika VGA, a nie idzie wcale zainstalować. Napewno przyczyną jest ten sterownik tylko nie wiem jak go zaistalować... :?

Proszę o radę :slight_smile:

(Łukash) #11

Wygląda to jakby 7 sam sobie zainstalował te stery do ,

i teraz chyba pasowało by je odinstalować,tylko co się stanie po ewentualnym odinstalowaniu,jest to gdzieś widoczne w menadżerze urządzeń?(widok-pokaz ukryte)

(Polowy123) #12

nigdzie niestety nie ma takiej opcji. A może poprostu by dało rade ściągnąć i zainstalowac sterowniki do płyty głównej. Tylko nie mogę nigdzie znaleźć sterów działających pod kontrolą win7. Chciałem zainstalować sterowniki działające pod kontrolą xp, ale gdy ponownie włączam komputer to system w ogóle się nie chce uruchomić. Już nie wiem co mam z tym zrobić... Nie wiem czemu przed wymianą karty graficznej wszystko działało... :frowning:

(Łukash) #13

Spróbuj MSI Live Update ,tyczy się 32bit.

(Polowy123) #14

Dzięki... Twój sposób zadziałał :slight_smile: