Brak efektów Aero

Mam problem. Kupiłem ostatnio karte ATI Radeon HD 5450. Zaistalowałem windows 7 i nie mam efektów Aero. Zainstalowałem sterowniki, lecz mam jeszczcze do zaistalowania cztery sterowniki od złącza PCI-E:

nForce4 PCI-Express Root Port

nForce4 PCI-Express Root Port

Standardowy port gówny PCI Experss

Standardowy port gówny PCI Experss.

Myślę, że problem może tkwić w tych sterownikach lecz ich nie można zainstalować. Wyskakuje okienko z informacją, że jest juz zainstalowana najnowasza wersja tego oprogramowania.

Co mam robić? Proszę o pomoc.

Moja płyta główna:

MSI k9n4 Ultra

Procesor:

AMD Athlon 64 x2 3600+

Skorzystaj z nowości Windows 7 czyli Troubleshooting Platform:

W menu start wpisz “Troubleshooting”

W uruchomionym oknie przejdź do Appearance and Personalization a następnie Aero uruchomione narzędzie sprawdzi co jest problemem braku Aero.

Zrobiłem tak jak mi kazałeś, lecz wyskakuje powiadomienie że żadne elementy nie pasują do kryteriów wyszukiwania. Sterowniki jeszcze raz wgrałem lecz nic się nie zmieniło.

Teraz jeszcze zauważyłem, że w folderze Komuter widnieje obok nagrywarki DVD stacja dyskietek, której nie mam. Próbowałem wyłączyć i odinstalować to w menedżerze plików, ale po restarcie komutera znów jest to widoczne. Co mam zrobić by wszystko było w porządku?

U mnie raz Aero było, raz nie było podczas uruchamiania, a po załadowaniu systemu byłem informowany że znaleziono nowe urządzenie PCI (tak wyglądało u mnie). Pomogło ponowne zainstalowanie sterowników od dźwięku, chociaż pozornie dźwięk nie ma nic wspólnego z Aero, a dodatkowo działał bez zarzutu.

Menadżer urządzeń i ręcznie zainstalować. Wyszukać odpowiedni z dysku. Nie wierze, że nie da się zainstalować. A sterowniki do chipsetu są zainstalowane??? Bo z tego co napisałeś to raczej nie.

niestety ponowne wgranie sterowników nic nie pomogło… :frowning:

Tunczyk1, przez menedżer urządzeń również nie można zainstalować tych 4. sterowników :frowning:

Dawos , zmierzyłeś wydajność komputera, po uzyskaniu odpowiedniego wyniku Aero Glass powinno samo się włączyć.Ew Personalizuj>Kolor i wygląd okien >Otwórz właściwość wyglądu klasycznego, aby uzyskać więcej opcji>Aero jest ustawione?(opis z visty na 7 powinno być podobnie)

Właśnie przeinstalowałem system i wgrałem od nowa sterowniki. Nadal nie mogę wgrać 4. sterów o których wspominałem na początku. Jutro sprawdze sposób Łukasha. Próbowałem równierz znaleźć nowsze sterowniki, lecz wszystkie które znalazłem działają najdalej pod windows xp.

Porada Łukasha powinna pomóc.

Mi na tej zasadzie od kiedy pamiętam załączało się aero (najpierw instalacja sterowników, potem pomiar wydajności i dopiero automatyczne uruchomienie aero).

Niestety nic to niepomogło. Sprawdziłem to na viście i mam ten sam problem - brak efektów Aero. Nawet na viście nie można zainstalować tych sterów od PCI-E (w menedżerze urządzeń oczywiście). Gdy chcę obejrzeć film wyskakuje komunikat, że brak zaistalowanego zgodnego sterownika VGA, a nie idzie wcale zainstalować. Napewno przyczyną jest ten sterownik tylko nie wiem jak go zaistalować… :?

Proszę o radę :slight_smile:

Wygląda to jakby 7 sam sobie zainstalował te stery do ,

i teraz chyba pasowało by je odinstalować,tylko co się stanie po ewentualnym odinstalowaniu,jest to gdzieś widoczne w menadżerze urządzeń?(widok-pokaz ukryte)

nigdzie niestety nie ma takiej opcji. A może poprostu by dało rade ściągnąć i zainstalowac sterowniki do płyty głównej. Tylko nie mogę nigdzie znaleźć sterów działających pod kontrolą win7. Chciałem zainstalować sterowniki działające pod kontrolą xp, ale gdy ponownie włączam komputer to system w ogóle się nie chce uruchomić. Już nie wiem co mam z tym zrobić… Nie wiem czemu przed wymianą karty graficznej wszystko działało… :frowning:

Spróbuj MSI Live Update ,tyczy się 32bit.

Dzięki… Twój sposób zadziałał :slight_smile: