Brak ekranu powitalnego

Mam mały kłopocik z ekranem powitalnym, a właściwie to tego ekranu wogóle nie ma, kombinowałem w ustawieniach kont użytkowników, zaznaczyłem opcje wyświetlania ekranu powitalnego a i tak wyświetla sie standardowe okienko windowsa w którym trzeba wpisać nazwę użytkownika i hasło. Dodatkowo podczas wyłączania komputera pojawiają się standardowe okienka windowsa z informacjami że się zamyka system, zapisują się ustawienia itd zamiast originalnych komunikatów xp.

nie grzebałeś nic w żadnych tweakach?? od jakiego momentu takie coś ci się stało?

dokładnie nie pamiętam ale to było dość dawno i posiadam narzędzie tweak ui

Złączono Posta : 18.03.2007 (Nie) 17:22

jeśli mogłem coś w nim pokręcieć to co i jak to odkręcić??

spróbuj może przywracanie systemu jeśli pamiętasz od kiedy ci się takie coś zdarzyło.

chciałem to zrobić ale z tamtego okresu nie zchował mi się żaden punkt przywracania systemu

Zainstaluj TweakUI tam masz ta mozliwosc (i wiele innych).

PowerToys are additional programs…

http://www.microsoft.com/windowsxp/down … fault.mspx

http://www.microsoft.com/windowsxp/down … rtoys.mspx

ale ja mam ten program, a wzakładce logowanie mam odznaczoną opcje “loguj się automatycznie” i tak czy siak pojawia się to zwykłe okienko windowsa do logowania zamiast oryginalnego z xp

spróbuj w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ Explorer

stworzyć wartość NoWelcomeScreen(jeśli jej nie ma ) i wpisać dane wartości 0( prawy klik w prawym panelu i nowy > wartość dword)

to samo możesz zrobić w kluczu HKEY_CURRENT_USER\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ Explorer

sprawdż, czy w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\ CurrentVersion\Winlogon

jest wartość LogonType - jeśli jest dane wartości powinny być 1,

jesli nie ma utwórz tę wartość( nowy - wartość dword, dane -1)

zacznij od tego ostatniego klucza, może to wystarczy

a co jeśli w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ nie ma podfolderu “explorer”, mam go stworzyć??

sprawdż najpierw i ewentualnie zmień klucz w winlogon, jest ważniejszy

No więc stworzyłem te wartość w drugim kluczu a ta wartość z trzeciego klucza jest na swoim miejscu jest na swoim miejscu i ma odpowiednie dane wartości

Złączono Posta : 18.03.2007 (Nie) 18:45

Sprawdziłem i niezmiennie zamias oryginalnego ekranu powitalnego windowsa xp jest to okienko

a efekt? - jeśli w winlogon wszystko było w porządku, a ekranu nie było, to zmienić to można było tylko w current user

Zmodyfikuj zapisy w rejestrze:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\

Background=“0 0 0”

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\

AllowMultipleTSSessions= 0x00000001

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\

LogonType= 0x00000001

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

UIHost=logonui.exe

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\kmixer\Enum\

0=“SW{b7eafdc0-a680-11d0-96d8-00aa0051e51d}{9B365890-165F-11D0-A195-0020AFD156E4}”

Plus popraw te zapisy:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\aec\Enum\

Count= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\aec\Enum\

NextInstance= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DMusic\Enum\

Count= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DMusic\Enum\

NextInstance= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\drmkaud\Enum\

Count= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\drmkaud\Enum\

NextInstance= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\kmixer\Enum\

Count= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\kmixer\Enum\

NextInstance= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\splitter\Enum\

Count= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\splitter\Enum\

NextInstance= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swmidi\Enum\

Count= 0x00000001

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\swmidi\Enum\

NextInstance: 0x00000001

sprawdż jeszcze w winlogon, czy przy UIHost jest logonui.exe

sposób znaleziony w google - trzeba założyć konto użytkownika, koniecznie z hasłem - po założeniu podobno ekran się pojawia;

potem konto można zlikwidować (jak się okazuje niektórzy z powodu tej “drobnostki” na nowo formatują dyski)

w oryginale -

SYMPTOMS

On a Windows XP-based computer that is part of a workgroup and has the Fast User Switching feature enabled, the computer may start without displaying the “Welcome” logon screen.

CAUSE

The Guest account is not relevant when Windows determines if there is only one user without a password. If there is only one user registered on the computer, the “Welcome” logon screen is not displayed before the account is logged on. You can use the Fast User Switching feature to gain access to the Guest account.

Note that this behavior occurs only if the user account is part of a workgroup (not a domain) and any of the following conditions exist:

No password is configured for the user account.

No other users are registered on the computer.

RESOLUTION

To work around this behavior, either add a second user to the computer or create a password for the user account. This prevents the account from being logged on automatically.

spróbuj jeszcze kliknąć to http://www.dougknox.com/index.html

po prawej winxp fixes i na liście restore xp`s welcome\logon screen

próbowałem za pomocą tego sposobu z google ale nie pomogło, a w programie do naprawiania przycisk “repair” jest nieaktywny