Brak elementów na pulpicie pobranych z Internetu (Firefox)

witam

właśnie zainstalowałem na kompie ubuntu 7.10

ściągam paczuszki deb za pomocą firefoxa i zapisuje je na pulpicie, ale ku mojemu zdziwieniu nic na tym pulpicie nie ma tz. żadnych ikonek które powinny się pojawić. Sprawdzam gdzie zapisują się pobierane elementy ,jak wół pulpit , ok klikam na narzędzia -pobieranie plików -wyskakuje okno z pobranymi plikami- klikam na użyj i się instaluje paczuszka deb. ale gdzie są ikony na pulpicie??

znalazłem pobierane pliki,fx zapisuje każdy jeden w home/wojtek , chociaż twardo jest napisane,że wszystkie elementy będą zapisane na pulpicie :evil:

Spróbuj wyczyścić .mozilla

Może plik jest na pulpicie, ale nie jest wyświetlany. Odpal sobie konsolę jako root i zobacz.

Ożesz, przecież Wy nie macie roota, zapomniałem. Użyj sudo.

jakie wydać polecenie?

hmm… znam to xD musisz przestawić…mozilla zapisuje na folder domowy ;] trzeba przestawić na pulpit ;] mi się tak działo przy zmianach środowisk…

__________________________________________________

właśnie zauważyłem że nadal mam tak samo ;]

jak wejdziesz w preferencje zauważysz że tak na prawdę nie zapisuje na pulpicie tylko w folderze domowym i wszystkie paczki rzeczywiście się tam znajdują ;] rozwiązanie?? przestaw na pulpit jeszcze raz ;] i wtedy pulpit pulpitem się stanie :mrgreen:

po przestawieniu sprawdziłem ;] i działa ;] u Ciebie też będzie :smiley:

bardzo ciekawe, zrobiłem sobie na pulpicie folder , skrót i też je wcieło … na dodatek w prawym górnym rogu powstał malutki prostokąt półprzezroczysty taki zawsze na wierzchu .grrrrryyyyyy tak sam z siebie powstał ah nie mam sił

yy…jaki folder na pulpicie…po co…?

wojownik to jest tak że mozilla najprawdopodobniej uznaje za pulpit folder domowy…czyli np nazwa użytkownika - ciastko to folder domowy nazywa się ciastko a mozilla rozpoznaje go jako pulpit… więc żeby tak dalej nie było musisz zmienić w ustawieniach mozilli ( w preferencjach) folder…w folderze domowym znajduję się folder pulpitu klikasz na niego i zapisujesz :mrgreen: