Brak etykiety po włożeniu płyty do napędu

Witam.

Mam problem jak w temacie. Szukałem na forum ale nie znalazłem nic o tym.

Po włożeniu płyty etykieta napędu się nie zmienia, tzn. cały czas pisze “stacja dysków cd-rw” lub “stacja dysków dvd-ram” (mam 2 nagrywarki). Dodatkowo nie działa autostart płyt. Nie zmienia się także ikona napędu po włożeniu np. płyty z grą. Problem pojawił się z dnia na dzień. Zawsze wszystko było w porządku. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Z góry dzięki za pomoc.

rozumiem ze napedy nie czytaja płyt? jezeli tak mozliwe jest ze na plycie glownej odpiela sie, lub poluzwoala tasiemka (jezeli masz napedy na 1 tasiemce) mozliwe tez jest ze w biosie moglo sie cos przestawic, a przyczyna moze byc np. słaba juz bateria na plycie gl. i moze nie czymac ustawien. Jezeli czyta plyty to moze byc to jakis blad w systemie, po restarcie systemu tez tak sie dzieje?

Płyty czyta normalnie (zapomniałem tego wcześniej dopisać), żadna taśma się nie wypięła, bateria na płycie jest w porządku bo płyta jest nowa (zresztą gdyby to była bateria to nie trzymałoby zegara systemowego). Restart kompa nic na to nie pomaga.

więc w czym problem bo nie chce mi się wierzyć że problemm stanowi

,

ja też tak mam i mi to odpowiada :slight_smile:

wjedz do biosa, wylacz napedy i wlacz kompa ponownie bez napedow, potem zrob restart wlaczajac w biosie napedy, taki mały “resecik”

Sęk z tym, że mi to nie odpowiada :wink:

Gumis88Krk: włączałem już kompa z wypiętym zasilaniem napędów i też nic, więc nie wiem czy wyłączenie ich w biosie cokolwiek pomoże.

a masz sterowniki do tych napedow?? bo jak tak to, odinstaluj stare stery i wgraj nowe, wedlug mnie to powinno pomoz…?

jakie stery do napędów :o ew. zainstaluj na nowo ASPI

no sory, ale ja do swoich dostalem…

Pierwsze słyszę żeby do napędów były jakiś sterowniki :stuck_out_tongue:

Co to jest ASPI i gdzie to znajdę?

google

:arrow: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ASPI&lr=

Złączono Posta : 25.12.2005 (Nie) 22:07

http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/aspi/aspi.php

“Mój komputer”, “właściwości” stacji dysków CD (DVD), zakładka “autoodtwarzanie” i zaznacz ponownie co ma się robić po włożeniu płyty.

…może pomoże…

Sprawdz klucz rejestru

Start -> Uruchom

wpisać “regedit” i OK

HKLM\SYSTEM\CurentControlSet\Services\Cdrom i

autorun

Modyfikuj jeśli masz Wartość 0 zmień na 1

I odpal ponownie kompa

wiewia : pomogło, dzięki wielkie :slight_smile: