Brak folderów w menu start i ikon na pulpicie

Witam serdecznie. Z góry przepraszam, jeśli wybrałem zły dział, zawsze można przenieść. Ale przejdę do sprawy.

Otóż dzisiaj w nocy uploadowały mi się pliki, i zaznaczyłem, by po skończonej robicie, komputer się wyłączył. I tak się stało. Rano włączam komputer, a tam - surprise, surprise - na pulpicie brakuje 75% ikonek, w Start -> wszystkie programy zostało tylko z 15 folderów, z około 120… najdziwniejsze jest to, że pliki znajdują się na dysku, tylko nie ma ich w menu start ani na pulpicie.

Próbowałem zrobić przywracanie systemu, bez skutku - Przywracanie niekompletne. Skanowałem Nodem32, też żadnego syfu nie znalazło. analizator hijacka online też nic nie wykrył takiego… jakieś adware’y jakieś toolbary, ale nic takiego :frowning: Mi do głowy przychodzi tylko format, ale mam jedną małą wątpliwość:

mam cztery partycje. Czy jeśli sformatuję tylko tę systemową, to foldery plików z pozostałych 3 partycji pojawią się na nowo w Start -> Wszystkie programy i na pulpicie?

pozdrawiam i z góry dziękuję za rady

Nie.

Co do tego, to nie, bo info o nich są zapisane w katalogach systemowych.

[EDIT]

Nie zalogowałeś się przypadkowo na innym użytkowniku? Nowy profil pobiera dane z All Users i tam zawsze tych plików jest mniej.

Super. Czyli praktycznie nie da się nic zrobić :frowning:

edit: nie, jestem zalogowany na tym samym koncie co zawsze. zreszta w ogole cos komp wolno chodzil, FF crashowal.

Trochę to chaotycznie napisane wszystko.

Żadne foldery plików z pozostałych partycji nie znajdują się w menu start(logiczne chyba?).

Zawartość menu start przebywa na partycji systemowej, dokładniej: C:\Documents and Settings\użytkownik\Menu Start

Jeśli chodziło ci o skróty do danych na pozostałych partycjach to oczywiście ulegną zniszczeniu przy formacie.

Tak, wiem o tym. I właśnie miałem tam bardzo dużo programów i gier, na pulpicie też miałem trochę skrótów (ale nie więcej niż 20, ładnie poukładane), a dzisiaj włączam komputer, a tam luki. Na pulpicie prawie w ogóle żadnych ikon, tylko Mój komputer, moje dokumenty, kosz, Counter Strike, z 3 foldery, i dwa programy. A menu Start wygląda tak:

5f00d018467216.gif

najdziwniejsze jest, że tylko skróty zniknęły, programy, gry działają. No ale tych skrótów, zarówno w menu start jak i na pulpicie razem trochę było, i bardzo zależy mi na ich przywróceniu. Również ciekawi mnie przyczyna zamieszania. Tak jak mówie skanowałem, zero syfu.

btw - dzieki za pomoc, na Labie już 2h czekam na odpowiedź ;|

vague , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

w tym zrzucie ekranu zainteresowało mnie xp-aniSpy czy to instalowałeś? Jeśli nie to wirus robak itp

xp-AntiSpy to zwykły program, jeden z wielu milionów do “tuningu” Windows :P.

podaj log z combofix i hijack chyba, że już sprawdzałeś, aplikacje, programy antywirusowe i combofix i hijack poszły ci normalnie?, oczywiście masz system 32- bitowy?

Tak, system 32-bitowy. Log z HIJACKA:

ref, bardzo mi zależy na szybkiej pomocy, co moge zrobić, żeby kurcze to przywracanie systemu zaczelo dzialac? :expressionless:

Użyj opcji “Fix checked” w HJT

znajdź te programy i PPM i powinna być opcja "Przypnij do Menu Start

A więc sprawa wygląda tak. Jakimś cudem przez awaryjny udało mi się zrobić przywracanie systemu. Przywróciłem kompa do stanu z wczoraj, z godziny 8 rano, kiedy wszystko było OK. No i się cieszę, wszystko ładnie (parę braków w systemie było, ale dało się recznie naprawić), więc wyłączam kompa. No i włączyłem teraz. I jak możecie zgadnąć - znów to samo. Znów brakuje tyle samo ikon na pulpicie, i znów brakuje folderów w Start -> wszystkie programy, a są te co są, to te same, które byłby przed przywracaniem systemu. I kupa. Nie wiem co robić, powoli wyczerpują mi się pomysły.

apdjs, co do Twojego posta.

To odnosi się do:

Mam te pliki naprawić? Czy chodzi Ci bym te pliki przypiął do menu start (a takiej opcji nawet nie mam :()

błagam o pomoc, odświeżam, ni ewiem co moge zrobić jeszcze

odświeżam. naprawdę nikt nie potrafi pomóc? a słyszałem od kumpla, że tu tacy znawcy… :slight_smile:

A coś więcej, jaki system, od kiedy. Słyszałeś o punkcie przywracania ?

Ja mam inny pomysł:

Masz oryginalny system?

Jeśli nie na tym forum nie uzyskasz pomocy do pirackiej wersji systemu.

Jeśli tak to >> pomoc@microsoft.pl napisz maila z opisem problemu i czekaj na odpowiedź :slight_smile:

W mailu podaj swój identyfikator produktu [Start >> Prawy przycisk myszy na Mój Komputer >> Właściwości i na dole pisze], klucz systemu oraz imię i nazwisko :slight_smile:

I mam czekać dwa lata na łaskawą odpowiedź?

Odpisują maksymalnie do 48h (zazwyczaj wcześniej)