Brak foty na aparacie po wpisaniu daty na focie

Podłączyłem aparat do kompa, na którym były zdjęcia zapisane na karcie. Za pomocą Paint’a i Gimp’a wstawiłem na zdjęciu ( z orginalną nazwą zdjęcia ) datę, wszystko mi się ładnie zapisało po odłączeniu aparatu od kompa, sprawdzając czy jest nadal widoczne zdjęcie, aparat informuje mnie że jest błąd - brak foty.

Jak zdjęcie było edytowane to później aparat może nie widzieć tego zdjęcia. Na kompie będzie OK

U mnie też aparat nie widzi zdjęć poddanych obróbce

To jak wstawić date żeby wywołać potem zdjęcie :?:

A do czego jest ci potrzebne zdjęcie na aparacie do jego “wywołania”??

Obrabiasz zdjęcie zapisujesz i dajesz drukuj, albo zapisujesz na płycie, penie i niesiesz do fotografa.

Napewno fotograf będzie miał te obrobione zdjęcia :?: - mówił mi, że może nie być ich, jeżeli obrabiałem na Gimp’ie, a on ma Fotoshop’a, np. jak skopiowałem fote z kompa na karte w aparacie, to potem na jego kompie w czytniku do którego włożył ową karte, zdjęcia nie było.

To zależy w jakim formacie zapiszesz je po obróbce :stuck_out_tongue:

Ja po takim tekście poszukał bym innego fotografa…

Hehehehe dokładnie, skoro nie potrafi zrobić konwersji z jednego formatu na drugi.

Zapisuj w JPG to chyba każdy głąb będzie potrafił otworzyć :stuck_out_tongue:

Hmm, co do edycji zdjęcia to poprzednicy mają rację edytowane zdjęcie nie będzie widziane w aparacie, ale będzie ono zapisane na karcie pamięci, więc odczytując ją w czytniku nie będzie problemów z dostępnością fotki. Zapisz w jpg, powinno być dobrze. Co do fotografa to dziwne przecież czy skompresowałeś w Photoshopie czy w Gimpie nie ma większego znaczenia odnośnie odczytania pliku.