Brak gestów Synaptics Samsung R520 Windows 7

(Inf) #1

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem R520, jest to mój 1 laptop - instalacja winty 7 przebiegła bezproblemowo - po jakimś miesiącu przestały mi działać gesty na touchpadzie do których zdążyłem się bardzo przyzwyczaić. W pewnym momencie przestały działać, kreator samsunga znajdował nowsze sterowniki Synaptics ale mimo, że wielokrotnie próbowałem je instalować - gesty nie działają - wygląda na to że oprogramowanie nie chce się zainstalować. Od momentu działania instalowałem trochę programów i nie wiem na którym etapie przestały działać - czy ma ktoś jakiś pomysł? Guglowałem zażarcie, ale nie nie znalazłem, być może problem jest trywialny

(Dimatheus) #2

Hej,

Sterowniki do urządzeń Synaptics, które można ściągnąć ze stronki producenta, bardzo często powodują problemy z działaniem gestów. Próbowałem zaktualizować sterowniki w nowym Acer'ku i efekt był taki, że gesty nie działały - nawet brak było odpowiednich zakładek w kreatorze, by aktywować właśnie gesty. Najlepiej więc odinstaluj sterowniki Synaptics, uruchom ponownie komputer i zainstaluj pierwotną ich wersję. Po kolejnym restarcie wejdź do ustawień touchpada - Panel sterowania -> Sprzęt i Dźwięki -> Mysz -> zakładka Ustawienia Urządzenia -> przycisk Ustawienia. I tutaj poszukaj i ustaw odpowiednie opcje związane z gestami - zapewne będą w gałęzi Gesty.

Pozdrawiam,

Dimatheus