Brak glosu komp. xp id plyty glownej imd

Nie mam dźwięku oto dane komputera:

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej

Nazwa płyty głównej Hewlett-Packard HP d530 SFF(DG058A)

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Przepustowość 6400 MB/sek

Jeżeli potrzeba więcej informacji proszę napisać!

Z góry dzięki!:slight_smile:

Rozumiem że brakuje ci sterowników których nie możesz znaleźć

Klik trzeba się zarejestrować

Klik stronka HP

Zapewne nie masz jakiegoś sterownika. Dane plyty głównej chyba na nic się nie zdadzą. Radze wpisać w google nazwę karty dzwiękowej i pobrac odpowiednie sterownki…

mogli byście podać mi link?? (do tych sterowników) oto dane procesora

Pole Wartość

Właściwości procesora

Typ procesora Intel Pentium 4, 2800 MHz (14 x 200)

Nazwa kodowa Northwood HyperThreading

Seria D1

Zbiór instrukcji x86, MMX, SSE, SSE2

Oryginalna częstotliwość taktowania [TRIAL VERSION]

Min. / Maks. mnożnik procesora 14x / 14x

Engineering Sample Nie

Pamięć podręczna L1 śledzenia 12K Instructions

Pamięć podręczna L1 danych [TRIAL VERSION]

Pamięć podręczna L2 512 KB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Multi CPU

CPU #1 Intel® Pentium® 4 CPU 2.80GHz, 2793 MHz

CPU #2 Intel® Pentium® 4 CPU 2.80GHz, 2793 MHz

Informacje fizyczne procesora

Typ obudowy 478 Pin uPGA

Wymiary obudowy 3.50 cm x 3.50 cm

Liczba tranzystorów [TRIAL VERSION] milion(ów)

Technologia wykonania 6M, 0.13 um, CMOS, Cu, Low-K

Rozmiar procesora (Die Size) [TRIAL VERSION] mm2

Napięcie rdzenia 1.475 - 1.55 V

Napięcie We /Wy 1.475 - 1.55 V

Typowa moc 38.7 - 89.0 W (zależna od szybkości procesora)

Maksymalna moc 49 - 109 W (zależna od szybkości procesora)

Producent procesora

Nazwa firmy Intel Corporation

Informacje o produkcie http://www.intel.com/products/processor

Wykorzystanie procesora

Procesor nr 1 / układ HTT nr 1 29 %

Procesor nr 1 / układ HTT nr 2 15 %

bolek000986 , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

ok! dopisze czy działa dźwięk! pisze że nie odnaleziono sterownika i żeby zrestartować komputer i spróbować jeszcze raz. Więc tak zrobiłem ale znowu to wyskoczyło co mam robić?

Otwórz Menedżer urządzeń i wyszukaj listę pod nazwą Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Te listę musisz rozwinąć klikając na + który znajduje się obok nazwy listy. Potem zrób screen tej listy, zrób upload tego screena na jakimś hostingu zdjęć i podaj na forum link do screena tej listy.

Jak nie znajdziesz takiej listy, to oznacza, że nie masz zainstalowanego urządzenia karty dźwiękowej (inaczej mówiąc sterowniki do karty dźwiękowej).

Już ci wysyłałem na PW wiadomość, że masz dać informacje o karcie dźwiękowej! Inaczej nie będziemy wiedzieć, jakich sterowników potrzeba!

Prawdopodobnie te sterowniki, które pobrałeś z linka od seba86mu nie pasują do twojej karty dźwiękowej.

No i te informacje, które podałeś dotyczą płyty głównej i procesora! Daj informacje o twojej karcie dźwiękowej.

Słuchajcie… mam kłopot identyczny jak kolega powyżej… nie mam głosu w kompie… posiadam płytę główną asus p4gd1… 1 socket 478… zintegrowana kartę dźwiękowa high definition audio controller… System windows xp pack 2… instalowałem masę sterowników jednak na próżno… odnalazłem jeszcze jakieś sterowniki do niego ale przy instalacji występował błąd… “sterowniki za stare… wymagany windows service pack 1” mniej więcej tak to pisało… Błagam o pomoc… walczę już z tym ponad tydzień… ;/

Sominka załóż sobie własny ‘‘WĄTEK’’ ! Potem będą niepotrzebne komplikacje!

PS.:Gdzie się zapisuje te zdjęcie?(menadżera) wiem głupie pytanie.

A ja na te głupie pytanie odpowiem. Zmniejsz rozmiar okna menedżera urządzeń tak, aby była widoczna tylko lista Kontrolery dźwięku, wideo i gier i z nią sąsiadujące. Potem naciskasz klawisze Alt+Print Screen. Do schowka wejdzie screen aktywnego okna (a tym aktywnym oknem musi być menedżer urządzeń!). Wklejasz go do Painta lub podobnego programu graficznego, zapisujesz jako zdjęcie JPEG, robisz upload na jakiś hosting zdjęć i dajesz link do zdjęcia na forum. Proste :slight_smile:

PS. Jak wkleisz to zdjęcie do Painta, to zmniejsz rozmiar obszaru roboczego tak, aby nie było białego pola (z wyjątkiem tego obrazka, który wkleiłeś), dopiero potem zapisujesz.

PS 2. Klawisz Print Screen znajduje się nad klawiszem Insert obok klawisza Scroll Lock.

jak zrobię tego screena to gdzie ono ląduje???(te zdjęcie)

Jak naciskasz klawisze Alt + Print Screen , screen ląduje do schowka, który później wklejasz do Painta lub innego programu graficznego.

Po zapisaniu zdjęcie znajdzie się w folderze Moje obrazy (w przypadku Painta) lub pojawi się ono na pulpicie.

Jak nie chcesz robić screena, to podaj chociaż informacje o twojej karcie dźwiękowej lub podaj zawartość tej rozwiniętej listy :wink:

ale gdzie jest ten schowek?? (dokladniej)

Człowieku, czy ty nie czytasz Wikipedii?

Tutaj masz wszystko wyjaśnione:

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Schowek

Po prostu podaj zawartość tej listy, żeby tu nie było OT.

A jak nie ma tej listy, to powiedz na forum o tym.

Lub podaj jaką masz kartę dźwiękową.

mam everesta i gdzie mam wejsc zeby napisac nazwe tej karty?

Rozwijasz listę Multimedia i klikasz Dźwięk PCI / PnP. Po prawej stronie pojawi się nazwa karty dźwiękowej.

Przykład:

Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Tą nazwę karty dźwiękowej, która pojawi się po prawej stronie kopiujesz i wklejasz na forum.

:wink:

ok oto nazwa:

Intel 82801EB ICH5 - AC’97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI

Pobierz te sterowniki do karty dźwiękowej i powiedz, czy po zainstalowaniu działa dźwięk.

PS. Po instalacji sterowników koniecznie zrób reset komputera i nie wiem, czy to są te sterowniki, ale spróbuj, bo to ze strony producenta Intel.

niedziala dzwiek! !!

spróbuj z takiej stronki http://www.maxprograms.pl/plik,643.html pobrać sterowniki, ale nie wiem czy to te.