Brak głosu po formacie

Pewnie niezłą polewkę ze mnie macie! Czuję to! Sama z siebie się śmieję.

No tak, jedna na karcie muzycznej, druga na płycie głównej. Wepnij w tą która jest wyżej.

Jeeezu!

Z tym raczej nie zgodziłbym się, skoro:

EVEREST wykrył aktywną, niezintegrowaną kartę dźwiękową (czyli Sound Blaster Live), więc karta zintegrowana jest prawdopodobnie wyłączona w BIOSie, dlatego nic przepinać nie musisz.

MagdaPrzyby , pobierz i zainstaluj ten sterownik (chipset płyty głównej)(kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International , zaakceptuj licencję i pobierz). Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej. Podawał go wcześniej technik_elektro. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

EDIT:

Zmieniłem wersję sterownika chipsetu płyty głównej na nowszą.

Panowie to może ja Wam wierszyki poopowiadam, co?

W jakim celu instalować bardzo starą wersję sterowników do chipsetu? 5.10 są sprawdzone, sam sprawdzałem na 3 płytach głównych z różnymi odmianiami nf2 i nigdzie nie było problemów.

A jak powinienieś zauważć te sterowniki które podałem są do zintegrowanego układu dźwiękowego na płycie głównej co wcześniej podkreśliłem. Dlaczego? A to dlatego iż łatwiej szybciej i pewniej pójdzie, chociarz i sb problemów robić nie powinien.

i jak zrobiłaś to co ci seba86mu mówił?

powiedz czy wszystko działa?

Chwilkę Panowie, ja szybko to tylko książki czytam.

Namawiasz, aby koleżanka MagdaPrzyby zainstalowała sterowniki do karty dźwiękowej, która jest najprawdopodobniej wyłączona w BIOSie. Nie ma to najmniejszego sensu, bo i tak ta karta działać nie będzie, ponieważ jest wyłączona (jeżeli byłaby włączona, to EVEREST wskazywałby dwie karty dźwiękowe, a wskazuje tylko SB Live).

MagdaPrzyby zastosuj się do mojego poprzedniego posta.

Z wyłączeniem starych sterowników do chipsetu

Mariosti* , edytowałem swojego poprzedniego posta i zmieniłem wersję sterownika do chipsetu na wersję 5.10, którą proponowałeś.

Mariosti boję się tych kabelków, może najpierw spróbuję tak jak pisze Seba, a jak się nie powiedzie będziemy przełączać (saper myli się tylko raz), najwyżej jak nie wyjdzie z dymem puszczę moją malutką miejscowość. Strzałka Panowie, ja się biorę do pracy.

Przydałaby się opcja kasowania własnych postów nie tylko wtedy gdy nikt na nie odpowiedział :confused:

[-X Mariosti wszystko może się przydać ! Nie tylko mi.

A ta strona ci nie działa: http://windowsupdate.microsoft.com/

Mi bez problemu Windows Update dobiera i instaluje odpowiednie sterowniki do karty dźwiękowej.

Nie rozumiem :?

Jest w końcu ten dźwięk ?

na razie niestety nie, pewnie coś robię źle, tylko co?

Pojawiła się ikona głośniczka na pasku Tray ? (na dole z prawej strony)

Sprawdź w Menadżerze Urządzeń, czy są jakieś żółte znaki zapytania, bądź wykrzykniki (kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie “Mój komputer”, “Właściwości”, zakładka “Sprzęt”, przycisk “Menadżer urządzeń”).

Jeżeli są, to w jakich pozycjach ?

Na pasku nic takiego oczywiście nie ma, a “Menedżer urządzeń” owszem. Żółty znak zapytania - “Inne urządzenia”, i kolejny żółty znak zapytania " Kontroler multimediów audio"

Jaki test ?

Czy system jest legalny ?

W poprawkach systemowych, które oferuje windowsupdate możemy znaleźć również sterowniki.

Wszystko odbywa się prawie automatycznie.

Poczytaj: http://www.microsoft.com/poland/athome/ … rrent.mspx

Wybierasz instalację niestandardową i w sterowniki powinny pojawić się w aktualizacjach dostępnych dla sprzętu.