Brak głosu w Acer EX 5220 051G12

Zobacz czy ci w ogóle wykrywa twoją kartę muzyczną. Sprawdź to w Menadżerze Urządzeń.

w jaki sposób się to sprawdza

nie wiem czy o to chodzi ale jak przed chwilą odinstalowałem stery do głosu to rzeczywiście po uruchomieniu nie włącza się że system znalazł nowy sprzęt…

nie wiem czy sie nie spaliła

przeczytaj to: viewtopic.php?f=19&t=206141 - może to pomoże w rozeznaniu się - choć w Twoim Acerze może być troszkę inaczej - niestety nie mam lapka, żeby to sprawdzić :wink:

i jeszcze jedno - WSZYSTKIE sterowniki od lapka ( tzn głównie chodzi mi o chipset Intel GL960) zainstalowałeś?

i jeszcze coś - wejdź do BIOS-u i sprawdź jak jest skonfigurowany…(sprawdź z Manualem - i w ogóle - przeczytałeś go?)

sterowniki do chipsetu to ja pierwsze instalowałem.Sprawdzę jeszcze BIOS i przestudiuje temat który podałeś

nie zainstalowałem sterowników tylko do karty sieciowej i nie zainstalowałem sterownika do bluetoth

Symusek - to o czym pisałem odnosiło się do XP-ka - jeśli masz Vistę - to nie wiem…

System mam xp

Myślałem że dali mi płytkę do visty więc ściągnąłem(dla pewności) stery do xp ale i tak nic nie dały

ale to co mi się wydaje dziwne to to że jak zainstaluje sterownik głosu to widać go tylko w Dodaj/usuń programy a nie widać w menadżerze urządzeń, z kolei nie ma też żadnych pytajników wykrzykników itp.

wklej zrzut ekranu z menadżera urządzeń systemu windows gałąź urządzenia audio rozwinięta.

ztytuhnmx0.th.png

fixne1.th.png

a jakie pozycje masz w innych urządzeniach ?? nie posiadasz karty realtek hd audio !!

rozumiem że stąd ściągałeś sterowniki :

http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5220.html

??

Dziękuje już mam głos teraz mam jeszcze większy problem

zauważyłem w menadżerze urządzeń jakiś wykrzyknik przy płycie głównej zaaktualizowałem sterownik z płyty i wyskoczyło pełno wynalezionych nowych sprzętów jednym z nich była właśnie karta dźwiękowa i wszystko zaczęło Chulać :slight_smile: :slight_smile: :smiley: :mrgreen: :lol: 8) dzięki za zaangażowanie w mój problem!Naprawdę świetne forum :smiley: :mrgreen: