Brak głosu

Witam. Do tej pory miałam zainstalowane zwykłe głośniki Gigabyte GP-S5500 przez wejście USB. Działały do tej pory bez żadnych zarzutów, ale zamarzyła mi się zmiana. Zakupiłam sobie takie trochę lepsze Memphis iBOX dwa głośniki+subwoofer

i zaczęły się problemy. Odłązyłam te stare, podłązyłam nowe przez wejście line out-słychać było dźwięk, ale tylko przy odtwarzaniu z Winap-a czy Bestplayer-a, ale wchodząc np. na Yotub-a dźwięku nie było słychać. Tak było jeden dzień, a już na następny w ogóle NIC nie było słychać. Odłączyłam więc te nowe i chciałam podłączyć te stare, ale na tylnym wejściu USB

/co były podłączone wcześniej/ też przestały działać. Jedynym rozwiązaniem jest podłaczenie ich na przednim panelu komputera, a te nowe nie działają już nigdzie. Głośniki są dobre, bo sprawdzałam na TV. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję.

Muszę przyznać że swój problem b. ładnie opisałaś ale oprócz tego zawsze podawaj dane komputera.

Na przyszłość - system, płyta główna, karta dżwiękowa, zainstalowana wersja sterowników do karty dżwiękowej oraz zainstalowane kodeki ??

Jak nie wiesz to podam odpowiedni program diagnostyczny.

Niedawno miałem podobny problem i uporałem się z tym w kilka sekund - nie będę doradzać w ciemno ponieważ mogę zrobić komuś krzywdę. :frowning:

Już wszystko piszę:

system Windows XP

płyta główna ASUS M2000N

karta dźwiękowa: SoundMAX Integrated Digital HD

sterownik:adihdaud.sys

FFDShow + Real Alternative :

pokahontazzz , w Menadżerze Urządzeń masz jakieś żółte znaki zapytania, bądź wykrzykniki ?

Wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (SoundMax). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Żółty znak mam tylko przy karcie graficznej-kontroler wideo, jak w to wchodzę to wyskakuje mi:"To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

Aby ponownie zainstalować sterowniki dla tego urządzenia, kliknij przycisk Zainstaluj ponownie sterownik."

13.11.2008

Wczoraj po radach Seba86mu udało mi się podłączyć nowe głośniki, za co jestem OOOOGROMNIE wdzięczna, jednakże nic co piękne, nie trwa wiecznie. Dziś pojawił się niestety nowy problem. Za każdym razem jak włączam kompa muszę tak jakby instalować je od nowa. Zaraz po uruchomieniu pojawia mi się okno:znaleziono nowy sprzęt, wybierz rodzaj głośników /czyli wybieram 2+1/, zatwierdzam i dostaję komunikat, że głośniki podłączono ok. Wyłączam kompa, włączam i to samo, i tak w kółko…