Brak gruba po instalacja Windowsa XP

witam

niestety wszedłem na xp i w momęcie startu systemu wyłączyli prąd, po uruchomieniu kompa nic sie nie działo… zainstalowałem windowsa z płyty recowery w taki sposob ,że pod xp nie miało byc strat danych, powiedzmy, że to prawda w 50% ale nie ważne , liczyą sie dane pod ubuntu , świezo wgrane ,dziś zdjęcia i musze je koniecznie jakos wyciągnąć , gruba nie ma startuje od razu xp ,win zajmuje cały czas taką samą ilosć miejsca na dysku, więc, licze że te dane i zdjęcia z ubuntu są na dysku

bardzo proszę was o pomoc w wyciągnięciu ich, mam tam ważne dla mnie dane, błąd, że od razu nie zgrałem ich na płyte

bardzo proszę o pomoc

// Poprawiłem tytuł wątku.

Kaka’

Startuje XP :slight_smile: to dobrze

Ubuntu masz pod ext3?

Jeśli tak to zobacz pierwszys albo drugi link z google ext3+windows.

Co do odzyskania gruba.

Odpalasz liveCD

przyjmuje że partycja z ubuntu to np. hda3

sudo mkdir /mnt/root

sudo mount /dev/hda3 /mnt/root

sudo chroot /mnt/root

grub-install /dev/hda

Ostatni krok ma być /dev/hda nie hda3!

tak ext 3

poczekam jeszcze na inne opinie, dziś nie mam już sil na szarpanie się, jutro z rana walcze, i napisze z jakim skutkiem

to przynajmniej dane sobie skopiuj…

:arrow:

http://newbie.linux.pl/wydruk.php?wydruk=2512&show=news

Wpisz w Google albo w forumową wyszukiwarkę frazę grub odzyskiwanie i zobacz ile znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie.

areh jek zwykle bardzo miły

w tak delikatnej kwestii ufam tylko temu forum a nie mandrvinom fedorom i innym wynalazkom

wojownik , a przynajmniej spróbowałeś? Z tego co pamiętam, nawet w Przewodniku Ubuntu był podany sposób na odzyskanie GRUBa.

A skoro ufasz tylko odpowiedziom z tego forum, to tutaj też niejednokrotnie padała odpowiedź na identyczne pytanie jak Twoje.

A co mi tam:

Jeden

Dwa

Trzy

EDIT:

Z tego co zauważyłem, to matiit zresztą podał Ci już rozwiązanie. Wystarczy wykonać kroki które podał w drugim poście w tym temacie.

możesz płytką livecd przeniś dane na partycje windowsoską. Jak miałem taką sytuację to aktualizowałem system.

Przecież windows mu działa…

a są sterowniki dla ext3 na windowsa…

matiit dane skopiowane dzięki za program , to doświadczenie nauczyło mnie nagrywac ważne dane na płyty…

dziekuje wszystkim za podpowiedzi i zainteresowanie.Pozdrawiam was serdecznie, biorę sie za odzyskiwanie gruba może go wskżesze:)

Złączono Posta : 21.08.2007 (Wto) 9:52

wskrzesiłem