Brak hibernacji w opcjach zasilania

Witam serdecznie.

Mam taki problem jak w temacie. Ostatnio czyściłem dysk twardy narzędziani systemowymi, gdy zauważyłem, że plik hibernacji ma 2 GB postanowiłem go wyczyścić. Myślałem, że w ten sposób się trochę odchudzi. okazało się jednak, znikł na dobre i w tej chwili nie mam możliwości wprowadzenia lapka w stan hibernacji. Nie mogę również jej włączyć przy zmianie funkcji przycisku zasilania czy to w menu start, czy to na obudowie.

Proszę o poradę.

Dziękuję.

Plik hibernacji zajmuje tyle ile masz RAM. Zniknie wtedy jak wyłączysz hibernację.

Wystarczy, że uruchomisz linię poleceń (Start, w polu wyszukiwania wpisz CMD) i wstukasz komendę powercfg -h off. Po chwili spowoduje to równiez usunięcie pliku hiberfil.sys. Wpisując powercfg -h on z powrotem uruchomisz opcję hibernacji.

Już zaczynam klepać w klawisze i sprawdzam.

O wynikach poinformuję.

W dniu 03.05.2008 , o godzinie 10:28 został dopisany post przez Logix

Wielkie Dzięki Adam! :smiley:

Moim oczom ukazał się napis hibernacja. =D>

Zastanawiałem się czy jak lapek przejdzie sam w tryb hibernacji przy niskim poziomie baterii (ta opcjia była widoczna i aktywna w opcjach zasilania) to system odtworzy plik hibernacji.

Co o tym myślisz.

Jak to odtworzy plik hibernacji?? w tym pliku jest zapisany stan komputera. zapasuje się jak przechodzi w stan a odczytuje z tego pliku jak go “wybudzasz”.

Chidziło mi o to, że pomoimo usunięcia pliku poprzez czyszczenie dysku w opcjach zasilania funkcja przejścia w stan hibernacji przy niskim poziomie baterii była aktywna. Z astanawiałem się więc czy jak system wykona tę operację automatycznie i utworzy skasowany przeze mnie plik to czy ja będę miał możliwość ponownego uaktywenienia funkcji normalnie w opcjach a nie przez wiersz poleceń tak jak radziłeś.

W każdym razie jeszcze raz Wielkie Dzięki!

Wszystko wróciło do normy.