Brak ikon na pulpicie

Problem jest tego rodzaju , że znikły mi ikony na pulpicie a nic nie grzebałem w rejestrze. Włączyłem Allplayera i wszystkie ikony znikły.

Po drugie jak opróżnić kosz jak nie widać go na pulpicie? :?

na pulpicie klikasz prawym przyciskiem myszy…potem “Właściwości”, następnie zakładka “Pulpit” i pozniej przycisk “Dostosuj pulpit”…sprawdz czy masz zanzaczone ikony pulpitu…Jesli nie to zaznacz sobie…choc powiem ci ze przynajmniej kosz powinien byc na pulpicie :/…Jesli jednak masz zaznaczone te haczyki to oznacza ze moze masz jakiegos wirusa w kompie :smiley: radze przeskanowac kompa :smiley:

Pozdro

Inny sposób: na pulpicie klikasz prawym przyciskiem myszy. Wybierz Rozmieść Ikony Według i wybierz Pokaż Ikony Pulpitu.

Naciśnij Ctrl+Alt+Del i albo kliknij Menadżer zadań albo jeżeli Menadżer zadań zostanie uruchomiony od razu w menu plik wybierz ‘Uruchom’ -> Explorer.exe

Jezeli po restarcie komputera problem pozostanie sprawdź w rejestrze, czy w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon jest wartość o nazwie Shell zawierająca wpis explorer.exe

Ściągnij CCleaner dostępny na vortalu i po problemie.

LOL… Ale dziecko…

  1. Bierzesz to ręki myszkę.

  2. Przesuwasz wskaźnik (kursor) myszy nad dowolne miejsce na pulpicie.

  3. Klikasz PRAWYM przyciskiem Myszy, tak tym urządzeniem, które powoduje ruch wskaźnika po ekranie.

  4. Wybierasz z tamtego menu opcję Rozmieść ikony według, lecz poprostu zatrzymaj nad tym myszkę - nie klikaj.

  5. Poczekaj aż wyświetli się Tobie drugie menu.

  6. W tym nowym menu kliknij, UWAGA! LEWYM (!) przyciskiem myszy) na opcję POKAŻ IKONY PULPITU.

I będą ikonki :smiley:

Dzięki sprawa rozwiązana. Jak zwykle rozwiązanie okazało się banalne, aż mi wstyd.