Brak ikonki Avasta na pasku Tray

Zdarzyła mi się taka sytuacja, że przed skanowaniem antyvirusem musiałam wyłączyć zapore sysemu avasta i od tamtego czasu nie pojawia się na pasku ani też nie pobiera aktualizacji. Zwykle po powtórnym uruchomieniu kompa pojawiał się normalnie. Jak go uruchomić??

Na pasku Tray nie pojawiają się dwie ikonki Avasta ?

Jeżeli tak, to zajrzyj -> TUTAJ.

Inne pomysły?? Przeinstalowanie odpada

Porada w ostatnim poście w temacie, do którego link podałem nie pomogła ?

wykluczyła tylko pewne możliwości, a o co chodzi z tym:

W HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run należało dodać nową wartość ciągu: ashDisp.exe

Przeczytaj:

http://technet2.microsoft.com/windowsse … x?mfr=true

Dodajesz nową wartość ciągu ashDisp.exe.

Otworzyłam Edytor Rejestru i doszłam do folderu Run i otworzyłam go. W oknie obok pojawiły się nazwy jakiś programów.I czy w tym momencie mam zrobić tak:Nowy, a następnie mam wybrać typ wartości, którą chcę dodać ashDisp.exe JAKI TO JEST TYP?? : Wartość ciągu, Wartość binarna, Wartość DWORD, Wartość wielociągu czy Wartość ciągu rozwijalnego.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Witch_24 , przecież Chillout napisał, z chodzi o Wartość ciągu.

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >> scal z rejestrem >> restart

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

Wyskakuje mi błąd przy próbie scalenia z rejestrem :frowning:

Pisze, że nie może zainportować, ponieważ nie wszystkie dane zostały pomyślnie zapisane rejestrze. I niektóre klucze są otware przez system lub inne procesy. Co teraz??

Jeżeli powyższa metoda nie zadziała to jedynym rozwiązaniem będzie reinstalowanie avasta. Przy problemach z odinstalowaniem będziesz musiał odinstalować go w trybie awaryjnym przy użyciu narzędzia avast! uninstall utility http://www.avast.com/eng/avast-uninstall-utility.html

Czy to na pewno ostateczność, nie ma jeszcze jakieś możliwości?

Jest:

Tak jak już robiłeś:

Odnajdujesz klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

następnie “Nowy” -> “Wartość ciągu” i wpisz: ashDisp.exe

Uruchom ponownie komputer.

Zrobiłam tak jak mówiłeś, ale nadal nic. Po ponownym uruchomieniu ikonki nie pojawiły się :frowning:

Nie napisałem o wszystkim.

Gdy dodasz nową wartość ciągu (ashDisp.exe) kliknij na niej prawym przyciskiem myszy, wybierz Modyfikuj i w polu tekstowym “Dane wartości” wpisz lokalizację instalacji Avasta i ikony ashDisp.exe, czyli np.

C:\Program Files\Alwil Software\Avast!\ashDisp.exe (to tylko przykład)

zrób to ręcznie

Start >> uruchom >> regedit >> rozwiń klucz

w oknie po prawej PPM >> Nowy >> Wartość ciągu o nazwie avast!

potem PPM na utworzonej wartości avast! >> modyfikuj i wpisz ścieżkę dostępu do pliku ashDisp.exe

u ciebie prawdopodobnie jest G:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

zamknij edytor >> restart kompa

:slight_smile:

Pomogło :smiley: Dziękuje Wam Bardzo