Brak ikonki odnoszącej się do dysku zewn

(4dr14n) #1

Hej,

Mam dysk zewnętrzny Seagate ST316081 5AS. Podłączyłem go do laptopa przez USB - tzn w laptopie USB, a w dysku zewn USB2. Laptop wykrył nowe urządzenie i zainstalował je poprawnie, ale niestety nie mogę wejść na dysk twardy zewn, bo w "Mój komputer" nie ma ikonki odnoszącej się do tego dysku.

Sprawdzałem jeszcze w "dodaj nowy sprzęt" i pisze że urządzenie działa poprawnie i niby wszystko jest ok, ale ciągle brakuje tej ikonki. Nie wiem jak ją mam dodać.

Może jakieś sterowniki są potrzebne, ale niestety nie wiem jakie, bo nie mam płytki instalacyjnej.

Podłączałem równiez do różnych portów USB w laptopie i dalej nic.

Dysk zewn, normalnie działa na moim stacjonarnym kompie i jest tam podłączony zwykle przez Sata.

Proszę o pomoc :slight_smile:

(Mireczek) #2

A partycje na tym dysku są założone?

Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Zarządzanie dyskami

Edit:

Teraz doczytałem, że na stacjonarnym działa normalnie, czyli chyba partycje są. Mogą jeszcze być ukryte litery dysków jakimś programem narzędziowym.

(4dr14n) #3

Poskutkowało.

Przypominam sobie, że rzeczywiście na stacjonarnym kompie też tak trzeba było zrobić, żeby dodać nowy dysk. Teraz już wszystko działa.

Wielkie dzięki :smiley:

Pozdrawiam :smiley: