Brak ikony cd-rom, brak możliwości wysunięcia cd-romu

(system) #1

Witam

Dziś rano zniknęła mi ikonka CD-ROM z Mojego Komputera. W menadżerze urządzeń jest wszystko w porządku, próbowałam odinstalować i jeszcze raz zainstalować napęd i nic... napęd się nie otwiera i nie ma ikonki. Mam system windows vista. W rejestrze nie mam plików: UpperFilters i LowerFilters.

W menadżerze urządzeń konkretnie w KONTROLERY IDE ATA/ATAPI mam tylko: ATA Channel 0, ATA Channel 1, kontroler serial ATA NVIDIA nForce, standardowy podwójny kontroler PCI IDE

Piszę to ponieważ wyczytałam aby z kontrolerów usunąć kontroler pomocniczy i powinno działać a ja czegoś takiego nie mam. Nie mam pojęcia co mam z tym zrobić bo próbowałam chyba wszystkiego. Po prostu sterowniki do dysku są ale dysku ogólnie nie czyta.

Formatu nie mam jak zrobić bo cd-rom sie nie wysuwa. I co teraz..... ??? Proszę o pomoc

-- Dodane 14.11.2009 (So) 11:02 --

Chciałam jeszcze dodać że wchodząc MOJ KOMPUTER - ZARZĄDZAJ - ZARZADZAJ DYSKAMI tam rowniez nie ma cd-romu

(Danielm86) #2

Prawdopodobnie taśma się odłączyła. Sprawdź

(Pakito64) #3

Hmm... a próbowałaś programem TuneUp Ultites? - program ten naprawia wszelkie błędy plików,rejestru i innych rzeczy. Może pomoże.

CD-Rom to może zanieś go gdzieś do naprawy, być może że jakaś część się zawiesiła/popsuła

A menadżer urządzeń na moje oko wygląda w porządku.

Spróbuj zanieść to do jakiegoś dobrego informatyka, może coś spróbuje z tym zrobić.

Pozdrawiam

(system) #4

ściągnęłam program TuneUp Ultites. Program zrobił swoje, wyłączyłam i włączyłam komputer ponownie i wszystko gra ;D

Dziękuje ślicznie za pomoc :slight_smile:

(Kwalimir) #5

Na przyszłość gdyby ci się jeszcze coś takiego zdarzyło możesz też skorzystać z tego:

http://support.microsoft.com/kb/314060

(system) #6

Tą stronę chyba ze trzy razy czytałam ale niestety nic z niej mi nie pomogło dopiero program który poleciła mi osoba wyżej :slight_smile:

(Agatonster) #7

rozii ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu korekty swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.