Brak initrd po aktualizacji jadra - OpenSuse 11.0


(Banek Hanek) #1

Witam. Wczoraj zaktualizowałem sobie jądro ( do 2.6.25.4 ) i prawie wszystko co w repo było. Po restartcie już nie wstał. Grub wywala po próbie odpalenia initrd: Error: 15 File not found. Myślałem, że zmiana menu.lst starczy. Ale jednak initrd faktycznie nie ma. Znaczy się jest, ale tylko ślad po nim. Całkowicie pusty plik. Co mam teraz zrobić by postawić go na nogi nie robiąc formata? Distro: Opensuse 11.0 beta 3 / RC1. Po prostu muszę przywrócić initrd. Tylko skąd go wziąść? Probówałem na LiveCD OS 11.0 b3 zrobić go poleceniem mkinitrd. Ale tam jest za stary kernel, więc niby już na nim próbuje się odpalać, to nie może sie dobrać do dysku niestety, więc system już na początku nie daje rady wystartować. Any ideas?


(Kaka') #2

BanBks ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go ponieważ nie używasz polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kątem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif


(Banek Hanek) #3

Sorki, ale nie mogę zmienić kodowania znaków. Po prostu się nie zmienia, mimo ze powinno. Poprawię, jak tylko uda mi się naprawić tego suska.

Edit: Poprawione.


#4

Odpal jakiegoś livecd, zachrootuj się na SuSE, i wygeneruj sobie od nowa inirtd (man mkinitrd).


(Banek Hanek) #5
Kernel image: /boot/vmlinuz-2.6.25.4-8-default

Initrd image: /boot/initrd-2.6.25.4-8-default

node name not found

Root device (/dev/sda7) not found

Co jest nie tak?

Edit: Już wiem, mój błąd. :slight_smile:

Edit2: Wow. Działa :slight_smile: Jesteś wielki! A swoją drogą to chroot to dla mnie nowość, świetne narzędzie. Aż dziwne, że wcześniej o nim nie wiedziałem.