Brak internetu - Linux

Nie wiem czy to ma znaczenie ale nie używam routera. Jutro dokonam co napisałeś. Dziękuję dobranoc

I tak jesteś podłączony do jakiegoś routera w sieci, bo on musi być dla Ciebie bramą do innych sieci. Ty nie musisz mieć routera u siebie w domu. Chodzi ogólnie o router, a dokładnie o bramę domyślną (router Twojego ISP).

Plik dhcp.conf jest o tej nazwie fabrycznie. Tz nie musiałem zmieniać jego nazwy. Etc samba dhcp.conf jest w środku pusty nie zawiera treści.

Chipset jest wredny - na jądrze 3.19.4 w innym systemie działa na otwartym sterowniku. W Archu trzeba doinstalować sterownik własnościowy - stąd całe zamieszanie:

05:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 06)
Subsystem: Gigabyte Technology Co., Ltd Motherboard
Kernel driver in use: r8168

 

Wszystko co trzeba zrobić w tym przypadku to instalacja pakietu r8168-dkms:

sudo apt-get update && sudo apt-get install r8168-dkms

 Na innym dysku zainstalowałem manjaro. Jest to samo. Wpisałem ręcznie adres, maska i brama. Ustanowiono połączenie ale ff nie wyświetla stron. . Są to ustawienia ipv4. Serwer DNS dam z Windowsa, co wpisać w domeny wyszukiwania.

 

Nie rozumie 10 lat u tego samego dostawcy internetu - zawsze działa - te wersje ubutnu i majgaro + zaraz zainstaluje Minta działały - nagle żaden nie działa :frowning: ?

Ten pakiet ma słabą historię, bo był mocno zabugowany. Zrób kopię systemu przed zaaplikowaniem.

Nie da się tego pakietu zainstalować. Plik niebezpieczny, error.

Pokaż dokładny komunikat z konsoli, a nie że “error” …

 

 

Żeby to Ubuntu taką wagę do stabilności przywiązywało …

 

 

 

To w sumie interesujące, mam ten sam chipset i nie zauważyłem żadnych problemów, a jadę od manjaro 0.8.10. Spróbuj ściągnąć wersję pre http://sourceforge.net/projects/manjarotest/files/0.9.0/kde/0.9.0-pre5/ i powiedz czy ci działa

Wartość SiD jest nieprawidłowa dla ATP . Default release ponieważ takie wydanie nie jest dostępne w źródłach. Dziękuję. Ale te wersje Linuxów  wszystkie działały! Zainstalowałem 12. O4 i to samo brak netu. Zainstaluje. A co :slight_smile:

To był przykład z Debiana. Pakiet masz zainstalować w swoim Ubuntu.

Napisałem ze próba zainstalowania tego pakietu kończy się błędem… ide właśnie do swojego operatora internetowego. Instalacja Windowsa i działa internet od reki, instalacja wszelakiego linuxa i brak netu.

Może problem jest z TTL? Linux nadaje inny TTL wygenerowanym pakietom(chyba zwiększony o 1) niż Windows. Przynajmniej tak kiedyś słyszałem.

TTL oznacza Time To Live i jest wykorzystywany do tego, by unikać pętli. Niektórzy operatorzy sprawdzają TTL by wiedzieć czy użytkownik nie rozdziela sygnału internetowego.

Moduł dla DKMS można dodać na piechotę - nie trzeba do tego pakietu robić:

http://wiki.centos.org/HowTos/BuildingKernelModules#head-d313bd351f90d4f25a2143b7bbcff73f927731f0 .

 

Ten chipset jest wredny.

 

Co ciekawe - w jednych systemach działa na r8169, w innych nie. W obydwóch testowanym u mnie działa natomiast na r8168.

 

Mam chipset tej samej wersji i rewizji:

 

05:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 06)
Subsystem: Gigabyte Technology Co., Ltd Motherboard
Kernel driver in use: r8168

 

Przykładowe paczki:

 

[root@arch ~]# pacman -Qs r8168
local/r8168 8.039.00-13
    A kernel module for Realtek 8168 network cards
local/r8168-lts 8.039.00-8
    A kernel module for Realtek 8168 network cards for linux-lts

Mam zresztą pakiety, ale tylko dla PCLinuxOS - wszystko się buduje i ładuje pod wszystkimi kernelami aktualnie dostępnymi w dystrybucji (64bity):

Dziś byli u mnie fachowcy i stwierdzili nic. Większe pojęcie miałem ja. Kupiłem kartę wi fi USB. Pod win 8 działa, sygnał jest, sprawna strony się wczytuje. Pod Ubuntu po działała 15 sek, wyczytałam się jedna strona disconect i koniec. Śladu życia ;( jutro zainstaluje kubuntu 15 i poproszę Was znowu o pomoc.

 

Ps kupię dziś kartę sieciową pci e - rozumię ,że po wpięciu będzie przez Linuxa normalnie widziana ?

mam nadzieję, że ten manewr skutecznie rozwiąże moje problemy.

A koledzy jaki model tej sieciówki “niezłośliwy” by z nią problemów nie było ?

dziękuję