Brak internetu na kompie któremu udostępniono łącze

Witam próbuje utworzyć sieć w domu, mam laptopa do którego podłączony jest modem Orange Freedom (dostawca internetu), laptop1 wraz z komputerem2 podłączone są do routera Broadband Planet XRT-401D i nie mogę sprawić żeby na kompie2 zadziałał internet. Komputery widza się nawzajem w otoczeniu sieciowym.

Konfiguracja wygląda następująco:

  1. ustawienia dynamiczne na laptopie i kompie

laptop1 ma przypisany przez DHCP adres 192.168.0.5, maskę 255.255.255.0 i bramę domyślna 192.168.0.1

komp2 ma przypisany przez DHCP adres 192.168.0.6, maskę 255.255.255.0 i bramę domyślna 192.168.0.1

  1. z routerem trochę gorzej nie wiem czy został prawidłowo ustawiony , mogłam coś pokręcić, więc prosiłabym o poinstruowanie jak powinnam go dobrze skonfigurować

  2. komp2 pinguje bramkę domyślna i laptopa natomiast kiedy daje pinga na adres IP na “kartę PPP ZTE ZXDSL” pokazuje komunikat “Odpowiedź 192.168.0.1 Siec docelowa jest niedostępna”, jak daje pinga np. na http://www.onet.pl pokazuje komunikat “żądanie polecenia ping nie może znaleźć hosta http://www.onet.pl sprawdź nazwę i ponów próbę” a jak wpisuje adres IP onetu to pokazuje się ten sam komunikat “Odpowiedź 192.168.0.1 Siec docelowa jest niedostępna”

  3. laptop pinguje z powodzeniem wszystko

Dopisze jeszcze że zapory są powyłączane . Oba kompy mają XP SP3. Na połączeniu sieciowym zostało udostępnione połączenie internetowe.

I teraz dziwna rzecz kiedy na chwilę wyłączę to udostępnianie internetu i ponownie go włączę na kompie2 jest internet, ale po wyłączeniu komputerów i ponownym ich uruchomieniu już tego internetu nie ma…

Klopsik :?

Proszę o pomoc bo nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić a meczę się z tym jakiś czas. Mam jeszcze takie zapytanie co może znaczyć komunikat symanteca "zablokowano ruch dla następującej aplikacji (ipnat.sys). Ten komunikat zaczął się pojawiać w momencie tworzenia sieci.

akime , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ, inaczej temat zostanie przeniesiony :arrow: do śmietnika

Zapoznaj się TYMI informacjami.

zauważyłam że po restarcie komputerów na połączeniu lokalnym w laptopie1 zmienia się sama adresacja na 192.168.0.1 maska 255.255.255.0 i pokazuje że jest to ręczne ustawienie a nie z DHCP

A czy przyczyną tego całego zamieszania może być symantec na laptopie , ktoś mi zasugerował żebym dała połączenie lokalne do wyjątków symantecka tylko nie wiem jak to zrobić.