Brak Internetu na Laptopie

(Misieksc) #1

słuchajcie spotkałem się z problemem takim gdyż kabel lecący od switcha do mieszkania ma uszkodzone dwie żyły jest przepięty tak że na tych co ma być sygnał są dobre był podpięty do stacjonarnego kompa i wszystko hulało natomiast teraz gdy usiłuję podpiąć lapka to nie śmiga gdy ten sam kabel wepne do kompa i go włącze to jest internet i gdy wyjmę ze stacjonarki to lapka to tez jest internet natomiast gdy tylko z restartuje laptopa to spowrotem nie ma sygnału :frowning: i tak wkółko trzeba przepinać z lapka do dekstopa zna ktoś przyczynę tego zjawiska

(Agatonster) #2

Misieksc ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Tomasz Jagielski) #3

Ten post powinien być usunięty za samą pisownię. Co to za bełkot? W jakim języku to coś jest napisane. Totalny analfabetyzm. Przecież autor posta pluje w twarz wszystkim czytającym. Hańba i wstyd.

(Kpc21) #4

Ja bym najpierw wymienił kabel - skoro były już z nim problemy, to wysoce prawdopodobne że to on jest winowajcą.

(Misieksc) #5

Też mi się tak wydawało ale niestety administrator danej sieci olewa sytuacje więc będę zmuszony to rezygnacji z jego usługi

(Kpc21) #6

Podłącz tego laptopa u sąsiada, który ma łącze od tego samego dostawcy (a najlepiej jest wpięty do tego samego switcha) i sprawdź czy nie będzie tak samo.

(Tomi0011) #7

te Twoje 'zjawisko' to najwyraźniej przypadek a przyczyna leży gdzie indziej...

Czy ustawienia sieciowe laptopa są prawidłowe i takie jak desktopa ?

Czy Twój ISP nie stosuje filtracji MAC adresów ?

(Misieksc) #8

ustawienia są takie same, a ISP stosuje filtracje MAC ale dopisał z lapka także i nawet podał parametry do wpisania ręcznie ustawienia i wszystko chodzi ok do momentu gdy lapka się wyłączy bądź zresetuje

(Kpc21) #9

Tak więc zrób to jeszcze zanim zerwiesz umowę:

(Misieksc) #10

U sąsiada internet śmiga aż milo także pewnie to wina kabla jest, a co do umowy to mały problem bo jest jej brak place to mam sygnał :slight_smile: nie płace nie mam i to tyle