Brak Internetu na Laptopie

słuchajcie spotkałem się z problemem takim gdyż kabel lecący od switcha do mieszkania ma uszkodzone dwie żyły jest przepięty tak że na tych co ma być sygnał są dobre był podpięty do stacjonarnego kompa i wszystko hulało natomiast teraz gdy usiłuję podpiąć lapka to nie śmiga gdy ten sam kabel wepne do kompa i go włącze to jest internet i gdy wyjmę ze stacjonarki to lapka to tez jest internet natomiast gdy tylko z restartuje laptopa to spowrotem nie ma sygnału :frowning: i tak wkółko trzeba przepinać z lapka do dekstopa zna ktoś przyczynę tego zjawiska

Misieksc ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ten post powinien być usunięty za samą pisownię. Co to za bełkot? W jakim języku to coś jest napisane. Totalny analfabetyzm. Przecież autor posta pluje w twarz wszystkim czytającym. Hańba i wstyd.

Ja bym najpierw wymienił kabel - skoro były już z nim problemy, to wysoce prawdopodobne że to on jest winowajcą.

Też mi się tak wydawało ale niestety administrator danej sieci olewa sytuacje więc będę zmuszony to rezygnacji z jego usługi

Podłącz tego laptopa u sąsiada, który ma łącze od tego samego dostawcy (a najlepiej jest wpięty do tego samego switcha) i sprawdź czy nie będzie tak samo.

te Twoje ‘zjawisko’ to najwyraźniej przypadek a przyczyna leży gdzie indziej…

Czy ustawienia sieciowe laptopa są prawidłowe i takie jak desktopa ?

Czy Twój ISP nie stosuje filtracji MAC adresów ?

ustawienia są takie same, a ISP stosuje filtracje MAC ale dopisał z lapka także i nawet podał parametry do wpisania ręcznie ustawienia i wszystko chodzi ok do momentu gdy lapka się wyłączy bądź zresetuje

Tak więc zrób to jeszcze zanim zerwiesz umowę:

U sąsiada internet śmiga aż milo także pewnie to wina kabla jest, a co do umowy to mały problem bo jest jej brak place to mam sygnał :slight_smile: nie płace nie mam i to tyle