Brak internetu po godzinie

(kost) #1

Witam.

Mam problem z laptopem. Pracuje na Windows XP i komputer połączony jest kablem do małej sieci.

Po godzinie nie ma połączenia z internetem i komputerami w sieci. Pomaga ponowne uruchomienie komputera. Na 8 godzin pracy dzieje się tak 2 lub 3 razy. Myślałem, że to kabel ale nie pomagało by wtedy ponowne uruchomienie komputera. Przeskanowałem cały system od wirusów ale nic nie znalazłem.

Jaka może być przyczyna?

(Veers) #2

Adresy IP są przydzielone na stałe, czy dynamicznie przez DHCP ?

(kost) #3

Nie wiem czy o to chodzi ale we właściwościach TCP/IP jest zaznaczone "Użyj następującego adresu IP"

i adres jest wpisany na stałe. Wszystkie komputery mają takie ustawienie i na nich nie ma takiego problemu.

(-=RaFaL=-) #4

Idź z tym do gościa u którego masz neta i niech on się z tym bawi, w końcu tak jakby to on jest usługodawcą i powinien dbać o klienta. Jeśli wszystko było by w porządku takie rzeczy by nie występowały.

(kost) #5

To jest DSL w TP a nie u jakiegoś gościa.

(-=RaFaL=-) #6

Szkoda że szybciej o tym nie wspomniałeś a jest to bardzo istotny fakt.

(MrAsusrp6) #7

Zmień to na automat.

DSL czy ADSL?

(Veers) #8

I wszystkie mają takie samo ??

(kost) #9

Zmień to na automat.

DSL czy ADSL?

-- Dodane 18.10.2011 (Wt) 13:52 --

Mają takie same ustawienia poza adresem IP oczywiście :slight_smile:

(Grand232) #10

Znalazłeś rozwiązanie bo ja mam podobny problem?

(kost) #11

Nie rozwiązałem. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

(Veers) #12

Opisz dokładnie jak masz zbudowaną sieć poczynając od modemu DSL. Inaczej nikt ci tu nic nie wywróży.

(kost) #13

Dostawcą internetu jest TP. linia TP --> router SpeedStream 5100 dostarczony z TP --> switch --> komputery

(Veers) #14

SpeaedStream 5100 jest MODEMEM - a nie ROUTEREM. To prowadzi z kolei do zrozumienia dlaczego adresy IP są przydzielone na sztywno dla każdego komputera. Moim zdaniem - problemem jest połączenie komputera z przełącznikiem sieciowym - albo nawet sam przełącznik (przepełniająca się tabela routingu?). Istnieje też możliwość występowania konfliktu sprzętowego (np. dwa takie same adresy IP lub MAC - względnie brak tego ostatniego na rzeczonym komputerze).