Brak internetu po skanowaniu programem avast

Witam

Po skanowaniu rozruchowym dysku C, avast wykrył wirusa w windows/system32 i usunął je. Po wyłączeniu komputera i włączeniu nie uruchamia się internet, po włączeniu przeglądarki pisze połączenie zostało zresetowane. W kwarantannie avasta są następujący pliki systemowe: kernel32.dll, winsock.dll, wsock32.dll. Nie da się ich przywrócić. Dodam iż na tym komputerze iternetu nie ma, lecz na telefonie i drugim komputerze jest.

Prosze o pomoc + jestem zupełnie zielony w tych sprawach.

Pawel511211 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Musisz odszukać raport i odczytać jaki plik został usunięty.

Poza tym używasz starej wersji, bo w nowej nie ma w kwarantannie kopii bezpieczeństwa prawidłowych plików systemowych.

Napisałem jakie pliki zostały usunięte (systemowe ), próbałem je pobrać z internetu i je wkleić do folderu system32, lecz bezskutecznie.

Mogę nawet wrzucić zdjęcie plików w kwarantannie, które wymieniłem.

Wyraźnie napisałem, że śmieszny Avast zawsze tworzy kopię bezpieczeństwa tych plików.

Wymienione pliki nie zostały usunięte i nie są przyczyną tego problemu.

To co jest nie tak?

Przecież ten program zapisuje jakieś raporty.

Szukaj w raporcie informacji jaki plik został usunięty.

Poza tym nawet nie wiadomo jaki masz system.

Czy próbowałeś przywracania systemu?

Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu

Mam Windows Xp, i te pliki kernel32.dll, winsock.dll, wsock32.dll.  one są w kwarantannie, ale podczas skaniwania rozruchowego usunął je. Z przywracaniem systemu zaraz spróbuje.

Ty naprawdę masz jakiś problem z czytaniem.

Już dwa razy napisałem, że Avast tworzy kopię prawidłowych plików systemowych, ale pliki nie są zainfekowane.

Napisałem żeby sprawdzić raporty Avasta.

Po przywracaniu wyskoczył mi komunikat: Przywracanie nie kompletne. Nie może przywrócić systemu z dnia 15 sierpnia.

Ile razy trzeba napisać żebyś sprawdził raporty Avasta?

Czy potrafisz odróżnić słowo Raport od Kwarantanna?

Oto raport:

Skanowanie C:\

Plik C:\System Volume Information_restore{D3C3EFD6-1083-4043-A160-48B682FB1CC4}\RP58\A0008860.exe jest zarażony przez Win32:Rootkit-gen [Rtk], Usunięto


Skanowanie C:\

Plik C:\WINDOWS\system32\wextract.exe jest zarażony przez Win32:Malware-gen, Usunięto


System Volume Information nie ma wpływu na działanie systemu, bo w tym folderze gromadzone są punkty przywracania systemu.

Plik wextract.exe ma związek z rozpakowywaniem plików CAB, więc również nie ma wpływu na połączenie.

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool 32-Bit Version

Uruchom FRST i kliknij Scan. Pokaż raport FRST i Addition.

Raporty umieść na http://wklej.org/ i podaj link.

Pobierz i uruchom Farbar Service Scanner

Zaznacz wszystkie pozycje i kliknij Scan.

Pokaż raport z tego programu.

http://wklej.org/id/1444754/

 

http://wklej.org/id/1444756/

 

http://wklej.org/id/1444758/

 

Dwa pierwsze za pomocą FRST, a trzeci FSS

 

+może to będzie miało jakiś wpływ, ale w tym samym dniu kiedy zrobiłem to skanowanie była aktualizacja adobe flash player i podczas tego skanowania zainstalowało mnie się też jakiś program, nie pamiętam nazwy ale posiadało to ikonę takiej czerwonej tarczy i to od razu odinstalowałem.

Avast i Ashampoo Firewall z 2007 roku.

Odinstaluj Ashampoo i sprawdź czy będzie połączenie.

W panelu sterowania odinstaluj:

Price Metar

Mobogenie

Update for PriceMeter

webget

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Szukaj i później Usuń.

Kliknij Scan i pokaż nowy raport z FRST bez Addition.

Wielkie dzięki za pomoc.

Jednak Firewall nie wiem jakim cudem, ale blokował internet. Nie mam pojęcia jak on zablokował internet po skanowaniu.

Do zamknięcia.

Masz jeszcze szkodliwe programy typu Adware.

Wykonaj pozostałe zalecenia i pokaż nowy raport z FRST.