Brak internetu po starcie systemu

Witam, jak w temacie, nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale jak uruchomi mi się system to przez jakąś minute do dwóch nie mam internetu, po czym on jest, ikona połączenia sieciowego wyglada tak:

http://iv.pl/images/59648024851819359882.jpg

tóż po formacie nie było tego problemu, a niedawno znów się pojawił, jest to dość denerwujące, gdyż czasem chcę coś szybko sprawdzić, a muszę czekać aż komputer bedzie połączony z netem. Mam neta z dialogu, łącze sie przez router. Dziekuję za wszelką pomoc.

Router jest ciągle podłączony do sieci, resetowałeś go? Spróbuj odłączyć na moment kabel ethernetu z kompa i włóż zobacz czy będzie ok.

juz probowalem wszystkiego i niestety zadne odlaczenia, resety i wylaczanie z sieci router nic nie pomagaja…

Jeśli masz zainstalowaną aplikację Dialogu do łączenia z netem to polecam jej odinstalowanie np RevoUinstalerem i przeczyszczenie rejestru ze śmieci które po niej zostały(ta aplikacja jest nic nie warta) .Utworzenie nowego połączenia z internetem ręcznie.Następnie zainstalowanie małego programu o nazwie Auto Connect np w wersji 0125 i wybranie w nim. DIALOG oraz w ustawieniach “automatyczne wznawianie połaczenia”.

Od kiedy mam taki układ nigdy nie mam problemu z Dialogiem.(Auto Connect polecam nie tylko do Dialogu)

Jeśli pamiętasz od kiedy wystąpił problem możesz przywrócić system do momentu gdy problem nie występował.

Zastanów się po jakiej twojej operacji wystąpił problem,czy po instalacji/deinstalacji czegoś.

Przyczyn może być więcej.

Po restarcie modemu zawsze rób restart PC.

Pozdro.

nie instalowalem zadnej aplikacji od dialogu na kompie bo nie jest mi potrzebna jak uzywam routera, mysle ze przywrocenie ustawien nic nie da, bo mam ten problem jak dobrze pamietam odkad uzywam win7, wczesniej majac internet z UPC tez mialem takie checa, wiec watpie zeby to byla wina dialogu, raczej systemu badz mojej plyty glownej na ktorej mam zintegrowana karte sieciowa, sterowniki mam zainstalowane najbardziej aktualne wiec nie wiem naprawde o co tu chodzi.

A może to antivirus który sprawdza wszystko przy starcie systemu.Sprawdź przy wyłączonym Av czy dzieje się to samo.

Router ma pewnie jakieś oprogramowanie może dodaj je do wyjątków w AV i zobacz czy jest róznica.

jaką masz kartę sieciową , czy używasz menedżera jakiegoś od karty sieciowej czy systemowej konfiguracji zerowej?

Myślę że troche tu bagatelizujesz sprawę , przecież to normalnę że jak uruchamia się system to musi załadować kartę sieciową nawiązać połączenie z siecią i się połączyć , a to musi trwać te kilkanaście sekund, jeszcze dochodzą do tego programy w autostacie które uruchamiają się pierwsze od połączeń sieciowych co automatycznie wydłuża czas zanim dojdzie do połączenia się z internetem , także proponuje wyłączenie zbędnych programów które startują wraz z systemem.

Ja mam podobny problem i zaczal sie on wraz z instalacja Comodo Internet Security, badz wywaleniem smieci z rejestru itd Advanced PC Tweaker’em. Obie te czynnosci zrobilem prawie rownoczesnie i po restarcie zaczelo sie.

sandall , a czy po podłączeniu komputera bez pośrednictwa routera (o ile taka możliwość istnieje) dzieje się to samo?