Brak internetu po wyłączeniu -> włączeniu usług


(Tulio) #1

Witam, przyspieszałem działanie komputera.

Ostatnie co chciałem zrobić (po wyczyszczeniu dysku z niepotrzebnych plików) to wyłączyć kilka niepotrzebnych usług w systemie (Windows Vista SP2). Wyłączyłem wedle poradników: http://forum.pclab.pl/topic/356316-Niepotrzebne-us%C5%82ugi-w-Vi%C5%9Bcie/

oraz

 

Po ponownym uruchomieniu komputera strony się przestały wczytywać. Połączenie niby jest. Włączyłem więc usługi formalnie w jakiś sposób zależne od internetu. Nic to nie zmieniło. Ogółem laptop łączy się po kablu do switcha. Switch sprawny (inne komputery działają), kabel tak samo.

Laptop łączy się do sieci i widzi inne komputery w sieci. W centrum sieci i udostępniania na górze mam rysunek: NAZWA-PC -> zielona strzałka -> sieć niezidentyfikowana -> przekreślone połączenie -> internet.

Po wpisaniu do FF jakiegokolwiek adresu próbuje go wczytać i na dolnym pasku pojawiają się informacje: "Ustalenie adresu serwera [strona], odnaleziono [strona], ustalanie adresu serwera [strona]" po czym wyskakuje nie odnaleziono serwera.

 

Ping na stronę nie przechodzi. Ping na bramę domyślną (wzięta z innych komputerów): "PING: transmisja nie powiodła się, kod błędu 1231" Próbowałem i po DHCP i statycznie.


(Atis) #2

Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Przywracanie systemu


(Tulio) #3

Pewnie by pomogło, ale “przez przypadek” zrobiłem coś innego. Mimo uruchomionej usługi DHCP zrestartowałem ją… i zadziałało. Nie wiem co z nią się stało przy wyłączaniu usług, pewnie jakaś ukryta zależność.

 

Dzięki za zainteresowanie!