Brak Internetu po zainstalowaniu IS Comodo

Zainstalowałem na stacji roboczej podłączonej do SBS 2003 pakiet IS Comodo. Po instalacji i uruchomieniu ponownym PC zauważyłem brak Internetu. Okazało się także. że ta stacja robocza nie widzi w ogóle serwera. Ten PC dostał dostał jakiś dziwny IP. Pomyślałem, że nadam ręcznie te dane. Po ich wpisaniu stacja robocza widzi serwer, jednak - co mnie dziwi - serwer nie widzi stacji roboczej i oczywiście nadal nie ma dostępu do Internetu. Z ciekawości odinstalowałem Comodo i znów restart. Niestety, ale to nadal nie rozwiązało mojego problemu.

Przypuszczam, że coś tutaj namieszał ten firewall z tego pakietu, ale dlaczego po jego odinstalowaniu nie wróciło to wszystko do stanu sprzed instalacji…

Jeżeli będzie trzeba podać jeszcze jakieś inne informację, to proszę napisać.

Będę wdzięczny za każde wskazówki z Waszej strony.

Podejrzewam, że nie miałeś skonfigurowanych poprawnie portów. Wejdź w Comodo->Zapora->Kreator ukrywania portów i wybierz pierwszą bądź 2 opcje w zależności od potrzeb. Jeżeli to nie pomoże to spróbujemy szukać coś innego.

Comodo przestawia DNS na swój teoretycznie bezpieczny, z nim bardzo często są problemy bo potrafi blokować prawie wszystko.

Na pewno to sprawdzę. Jednak trochę dziwi mnie to, że nawet usunięcie Comodo nie rozwiązało problemu.

@klemensior15

Jak widać, to mnie sporo namieszał. :confused: Z ciekawości jednak spróbowałem jakby 2 wersji instalacji. W pierwszej zaznaczyłem, aby zmienił na swoje DNSy, a w drugiej nie, jednak efekt jest dokładnie taki sam.

Dziękuję za Wasze wypowiedzi.

Jeśli nie wiesz co to za IP, to mogłeś je tutaj podać, mogłeś podać również konfigurację sieci tego PC oraz napisać w jaki sposób jest podłączony do serwera. Rozumiem, że tego SBS używacie w jakiejś firmie, jeśli się na tym nie znasz, to wezwij wykwalifikowanego informatyka, albo podaj nam szczegółowe dane, jeśli mimo wszystko chcesz rozwiązać problem samodzielnie.

Pozdrawiam!

Nie znam się na sieci i nie wiem jak funkcjonują serwery ale co ma wspolnego z tym komunikacja po serwerach DNS?

Czy w sieci masz jakiś inny komputer? Porównaj swoje ustawienia sieciowe z ustawieniami sieciowymi na innym komputerze.

http://www.softpedia.com/get/Internet/O … pair.shtml

Pozdrawiam.

Przez pewien czas mnie w ogóle nie było, jednak jeżeli chodzi od ten problem, to już go rozwiązałem. Z ciekawości podłączyłem go do innej sieci, gdzie był tylko router i sytuacja była dokładnie taka sama. Nadal dostawał ten “dziwny” IP z początkiem 169.254.x.x od APIPA. Oczywiście porównywałem i wpisywałem różne ustawienia w tych obu sieciach, jednak problem pozostawał. Wszystko to naprawił program podany przez adam9870, za co dziękuję.