Brak internetu powyżej 2.0Ghz

Witam,

Dziś ciesząc się od niedawna zakupionym nowym chłodzeniem, chciałem sobie podkręcić procesor (1.8Ghz@3.2Ghz) niestety podkręcając powyżej 2.0Ghz internet nie chce się łączyć ;| a dokładniej, odpowiedz na pingi jest, komunikator pokazuje tylko listę kontaktów(kto jest, opisy itp) ale wysyłać i odbierać wiadomości już nie, stron internetowych też nie ma. Nie wiem co ma procesor do karty sieciowej i nie mam pojęcia jak sobie z tym problemem poradzić, dlatego zwracam się do was o pomoc, myślę że mi pomożecie.

Kolejny problem to taki, że jak wcześniej kręciłem do 2.8Ghz (dalej się bałem, temperatura itp.) to zawsze zamiast podłączać modem pod kartę sieciową, podłączałem pod USB i problem z internetem znikał. Niestety dziś pech chciał aby te nie działało, sterowniki USB się instalują, modem jest zainstalowany w systemie, ale za nic nie chce się podłączyć do internetu.

Próbowałem praktycznie wszystkiego, resetowałem ustawiania Bios, kilka krotnie resetowałem modem, nawet próbowałem zmieniać adres Mac, bez skutecznie.

Mój modem to ARRIS CM550B

System operacyjny Windows Vista i Ubuntu 8.10 ( na obu systemach te same 2 problemy wiec to nie jest problem software).

Zasilacz Corsair 450W.

Płyta główna ASUS P5L-MX.

Procesor Intel Pentium Dual-Core E2160.

Może chipset się grzeje? Jakie masz na nim chodzenie? / Jaka temperatura?

Taka jak zawsze 48*C - 52*C chłodzenie hmm założyłem na niego wentylator ale on nie wiele daje.