Brak internetu- serwer DNS


(Dorotaklimek) #1

Witam serdecznie!

Szczerze to jestem załamana i wkurzona :roll: , bo mam 2 lewe nogi (nawet nie ręce) ! do komputera, a przyszło mi się użerać z wielkim problemem.

W domu zawsze działał mi nasz internet bezprzewodowy. Od 2 dni jednak mój komputer z oprogramowaniem Windows7 nie może się połączyć z siecią (białe kreseczki z żółtym wykrzyknikiem), chociaż na komputerze w małym okienku pokazuje się, że sieć jest "Połączono" ( i to wszystkie zielone kreseczki), ale na gorze pisze przy takiej ławeczce z nazwą sieci "Brak dostępu do internetu".

Wszyscy inni lokatorzy w mieszkaniu maja internet( ten sam serwer domowy), tylko ja nie moge sie podlaczyc.... Zauważyłam jeszcze inna dziwną rzecz... 3 dni temu nie mogłam otworzyć żadnej strony internetowej, ale działał mi skype...

Kiedy próbowałam jakoś sama rozwiązać ten problem i nacisnęłam przy ikonce sieci "rozwiąż problemy" jest napisane:

"Skontaktuj się z administratorem sieci lub usługodawca internetowym. Mogą występować problemy z serwerem DNS. Więcej informacji o serwerze.."

Przywróciłam na nowo system, włączyłam znów komputer, oczyściłam pamięć DNS, podłączyłam neta na kabel i chodziło przez jakieś 0,5 h. Ale teraz nawet i kabel nie pomaga.

Ktoś radził aby ustawić DNS-y ręcznie

208.67.222.222,

208.67.220.220.

...ale...o zgrozo... gdzie i jak? ja nie mam pojęcia w ogóle jak tam wejść to zrobić. mi to chyba trzeba napisać jak dziecku co po kolei trzeba zrobić.

A muszę to zrobić sama, bo jestem za granica i za informatyka zabuliłabym strasznie dużo euro, nie mowiac juz o tym ze mam wszytsko w jezyku polskim tutaj.

Z góry dzięki za jakiś odzew dla "blondynki"

papa


(DarkPeter) #2

Masz ściągę -> http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs ... 2.portal28


(pysiu) #3

No i wpisz DNS Telekomunikacji Polskiej są dwa które należy dodać :

IP 194.204.152.34

IP 194.204.159.1


(szymon189) #4

Pewnie masz liveboxa? Tutaj masz opis jak wejść do konfiguracji routera.


(DarkPeter) #5

Raczej nie TP, dziewczę wyrażnie pisze ,że na obczyźnie :wink:

Link z TP podpałem przykładowo jak wleżć do ustawień